Simatic STEP 7 ve WinCC yardım

marijane

Üye
Bitirme projesi olarak plc kontrollü asansör projesi aldım.. Projenin devre kısmını Step7 v5.2 ile yaptım..Hoca bunu WinCC v6.0 ile gerçeklememi istedi. Dolayısıyla WinCC grafik düzenleyicide bi asansör çizimi yaptım. Yaptıgım Step 7 programını WinCC altında nasıl çalıştırabilirim.. Tagları doğru almak için ne yapmam gerekli?

acil yardım gerekli lütfen yardım ediniz....
saygılar

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Selamlar,
bu konuda www.automation.siemens.com altında bir sürü döküman bulabilirsin fakat bu konuda şunları söyleyebilirim. Zannedersem simülasyon ile bağlanacaksın ; ilk önce PLC ile WinCC bağlantısını kurman lazım bunu için S7 Protocol Suite eklenmiş olmalı , buradan propertiese gelip Rock ve Slot numaralarını doğru olarak vermen lazım bunlar genelde 0 ve 2 dir. daha sonra Unit Sekmesinde MPI işaretlenmiş olmalıdır. Bunu yaptıktan sonra simülasyonu aç ,programı download et ve WinCC yi Runtime durumuna geçir ve yaptığın projenin çalışmasını ekran karşısında keyifle izle....

slm kardeş wincc de oluşturdum diyosun ozaman taglarla ne sorunun varki şun hatırlayamıyorum ama s-7 de wincc için dosya olması lazımdı programa iyibak bende yüklü olmadığından yardımcı olamıyorum üzgünüm wincc nin yazdığın sürümü nereden teminedebilirim bendeki çok eski

teşekkürler.özellikle siemensin sitesindeki dökümanlar çok faydalı oldu.

Wincc de bulunan mpi kismindan cpuda bulunan mpi adresi girmen gerek ve bir noktada pg-pc set kismindan mpi adres tanimlamasini auto degilde manuel tanimasi gerekli yoksa calismiyor

win cc nasıl kullanılır örnek projeler kullanma kılavuzu filan var mı?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri