simatic s7 Protool

• Konbuyu başlatan falconf1
  • Başlangıç tarihi

falconf1

Üye
Arkadaşlar siemens protool V5.2 ile Scada programı oluşturulabiliyor bildiğim kadarıyla.Fakat bu programı HMI operatör panele değilde PC ortamına kurma işlemini bilen arkadaşlar yardımlarını rica edeceğim...Şimdiden teşekkürler... :)

torex

Üye
Evet yapabilirisn. Protool Runtime lisansına ve CP5611 karta ihtiyacın olacak. PC adapter de olabilir. Bilgisayar sürekli plc ye bağlı kalması gerekecek. Protool da proje oluştururken PC seçmen gerekiyor daha sonra operatör panelinde olduğu gibi projeni yapacaksın daha sonra runtime dosyalarını oluşturuyorsun. PC çok gelişmiş bir operatör paneli olacaktır. Bütün özellikleri kullanabilirisn. Reçete, alarm, grafik,..

mezeli

Üye
Protool Runtime lisansına nasıl erişiriz malum henüz elimizde plc yok araştırma aşamasındayım ve neler yapabilirim diye bakıyorum ama programı kullanamıyorum bi yardımcı olurmusunuz

sman

Üye
lisansa ihiyacın yok.. Protool CS (configurasyon) ve Runtime kurulu ise projeni olustururken operator penellerinden PC yi sec. Projeni olustur ve ust menude "run" yada similasyonu secersen olur...

değerli arkadaşlar bende daha önceden yazılmış bir scada programı var runtime olarak çalışıyor ben bu programda değişiklik yapmak istiyorum protool cs yide kurdum bu runtime çalışan scadayı nasıl düzenleyebilirim yardımcı olursanız sevinirim..

lisansa ihiyacın yok.. Protool CS (configurasyon) ve Runtime kurulu ise projeni olustururken operator penellerinden PC yi sec. Projeni olustur ve ust menude "run" yada similasyonu secersen olur...

oparatör paneller içinde pc yoktur nereden seçmemiz gerekiyor