Simatic Micro Memory Karta Program Yükleme.

erkkut85

Üye
selam arkadaşlar, sizlerden öğrenmek istediğim konu şudur ki böyle birşey yapılabilir mi onuda bilmiyorum ama yardımcı olan çıkarsa ne ala. s7300 üzerinde kullandığım 128KB lik hafıza kartına, pc'nin kart okuyucusu vasıtası ile program atabilirmiyiz, böyle birşey yapılabilir mi acaba?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Hayır atamazsın. Kartı okuyucuya taktığında format atman gerektiğini bildirecektir, sakın format atma...

S7 İmage reader ile erangi bir plc nin mmc kartının imajını alabilir ve daha sonra S7 image Writer ile bu imajı herhangi bir mmc karta atabilirsin.

pekala arkadaşlar pc de format attıysak ne yapmamız gerek bilen varmı

pekala arkadaşlar pc de format attıysak ne yapmamız gerek bilen varmı

merhaba aşağıdaki adreste iki adet yazılım var s7image reader ve s7image writer. S7imager writear yazılımını kullanarak bilgisayarda biçimlendirilmiş br MMC karta kendi imajını yazabilirsiniz. Bu yazma işlemi için MMC kart boyutu ne ise (64kb, 128kb, 512kb vb.) o boyuta uygun bir imaj dosyasına ihtiyacınız vardır.

Siemens S7 MMC eprom utils

pcde format atılınca geri dönüs olmuyor diye biliyorum. ama yukarıda arkadaslarında bahsettigi gibi s7imgwriter ve s7imgreader programları ile mmcleri formatlamak mümkün. dirke olarak pcden usbprommer yardıyla program atabilirsin karta. ama baska bir karttan program alıp atmak istiyorsun yukarıda belirtilen programlar vasıtası ile programları yüklemis olursun mmc'ye.

merhaba aşağıdaki adreste iki adet yazılım var s7image reader ve s7image writer. S7imager writear yazılımını kullanarak bilgisayarda biçimlendirilmiş br MMC karta kendi imajını yazabilirsiniz. Bu yazma işlemi için MMC kart boyutu ne ise (64kb, 128kb, 512kb vb.) o boyuta uygun bir imaj dosyasına ihtiyacınız vardır.

Siemens S7 MMC eprom utils

Konu hakkında hiç bilgim olmadığı için sorum saçma gelirse kusura bakmayın fakat aklıma gelen şu: Herhangi bir kart alsak örneğin boyutu 1 GB ve elimizdeki 128k lık kartın imajını alıp 1 GB lık karta atma şansımız varmıdır.

Bir saçma soruda ben sormak istiyorum müsaadenizle. Memory kartımızı hardware da falan tanıtmamız gerekmiyor değil mi? Plc'ye ilk programı atmadan önce kartı takıp o şekilde programı attık diyelim.Bu program direk memory karta atıyor değil mi? Program üzerinden kart ile ilgili herhangi bir işlem yapmalı mıyız?

S7 İmage reader ile erangi bir plc nin mmc kartının imajını alabilir ve daha sonra S7 image Writer ile bu imajı herhangi bir mmc karta atabilirsin.
Merhaba window10 biçimlendirilmiş 4mb mmc kart geri kurtarma mülkümmü? Düzenleme yapıyorum sorumun cevabı yukarda varmış.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri