Simatic Manager

sozkan75

Üye
Arkadaşlar..

Otomasyon için temin ettiğim bilgisayar Win 7 64 bit bir bilgisayar. simatic manager'ın hangi versiyonunu kullanmam gerekir. yardımcı olursanız sevinirim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bazı arkadaşlar direk uyumlu sürümlerini verebiliyor ama ben virtual pc yükleyerek sorunu çözdüm.
Sanal işletim sistemi yükleyip. İçine simatic manageri yükleyebilirsin. Şuanlık bi sorunla karşılaşmadım.
Kolay gelsin.

evet simatik meneger 64 bitte kurulmuyor
tia portalv11 sp2 vindovs 7de çalışıyor

sımatıc maneger 5.5 sp2 64 bıtde calısyor

peki lisans sorununu nasıl çözdün resulgs ?

genel olarak 64 bitlerde yüklemede hata vermezken çalışma esnasında çok hata veriyor en iyisi 32 bit yapmanız bir de ultimate olmasını tavsiye ederim geçenlerde bendede hatalar veriyordu bu şekilde çözdüm

Yoo sıkıntı yok 64 bıt kurulu gayet sıkıntısız olarak kullanıyorum.

Arkadaşlar belki alakasız olabilir ama bi sorum olacak. Bende Step 7 200 V4.0 diye bir program var. Bilgisayarım Win7 ultimate 32 bit. Programı bilgisayarıma kurmaya çalıştım bir iki uyarı ekranı geldi sonra bi daha kuramadım hep aynı yerde kaldım. şimdi program ekle-kaldırdan SİMATİC Step7 micro/WİN... i kaldırmak istiyorum aynı uyarıları yine alıyorum.

Uyarılardan birisinde;
"did not find Shared comm client list in registry at: software/siemens/microsystems...."
tamam a bastıktan sonra bi tane daha çıkıyor;
"Failed to access the shared communications client list: SOFTWARE/siemens...../clienst"
ve bir tane daha;
"Could not findi uninstall string for shared commucations at: Software......."
Buna da tamam dedikten sonra :
"Could not parse uninstall string" yazan bir küçük pencere daha çıkıyor.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri