simülasyon yaparken zaman aşımı sorunu

Bunu test edin bir de....

Sn. aks_fazli,

Her ne kadar mesaj eski olsa da daha sonra olası probleme çözüm olabilmesi için yazıyorum.

Haberleşme port unun seçiminde yanlışlık var gibi gözüküyor. WPLSoft'taki haberleşme ayarlarında yer alan değerler ile bilgisayarınızın haberleşme port unun ayarlar uyum göstermediği için bu hata ile karşılaşıyor olabilirsiniz.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Com değiştirip denedim sorun yok. Simüle ederken aşağıdaki sırayı takip edin, bakalım değişecek mi birşeyler.

1-yeni bir proje başlatın.
2-ilk gelen pencerede plc modelini seçin.
3-basit bir devre kurun
4-ld M1 out y0 gibi (X kullanırsanız madde 9'a bakın.)
5-derleyin
6-simülasyon düğmesine tıklayın
7-sarı online mod düğmesine tıklatın. veya ctrl+F4
8-run moduna alın
9-giriş kontağı olarak M.. yerine X.. seçtiyseniz -X noktaları manuel kontrol- düğmesini (mavi çizgili yuvarlak düğme) aktif edin.
10-M yada X girişlerini seçili hale getirip sağ tuşla set on veya off yapın.

Com değiştirmek için simülasyonda değilken seçenekler menüsü --> haberleşme ayarları menüsünden, resimde görünen düğmeye basın.

comport.jpg

Dediklerinizi adım adım yaptım. Online moda girince yine zaman aşımı hatası aldım. Tekrar tıklayınca port seçmemi istedi lakin mesaj baloncuğu içinde seçebileceğim bir port gözükmüyor.
Haberleşme ayarlarından işaret ettiğiniz yere tıklayınca da herhangi bir etkileşim olmuyor.

çevirici kullanıyorsanız driverlerini güncelleyin yine bir ihtimal kullandığınız pc eskiyse USB girişleri oksitlenmeye başlamış olabilir yada pc ısınmaya yapıyorsa bu ısınmadan dolayı usb girişlerini devredışı bırakıyor olabilir.

Çeviriciniz bilgisayara takılıyken Masaüstünde bilgisayarım-sağtık-yönet-aygıtyöneticisi-serialCOMport buranın resmini atarmısınız?

Eğer bu resmi usb çevirici takılıyken aldıysanız usb çeviriciniz ya bozuk yada driveri düzgün yüklenmemiş çünkü burada COM girişi açılmamış yok.

Plcsiz simülasyon yapıyorum bi çevirici söz konusu değil. Driverı nasıl yükleyebilirim nasıl emin olabilirim?

Siz wplsoft değilde ispsoft ve commgr yükleyin ben yardımcı olurum simülasyon konusunda.
Programları destek.delta-turkey.com adresinden indirip kurun

Yok illaki wplsoft derseniz simülasyon için aşağıdaki video yeterli olacaktır

İş yerinde wpl kullanıyorum o nedenle ısrarcıyım. Ispsoft commngr ile daha önce simülasyon yaptım lakin hmı ile bi haberleştirme yapmadım belki o konuda yardım isteyebilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri