simülasyon yaparken zaman aşımı sorunu

gokmenn

Üye
öncelikle hayırlı akşamlar

plc konusunda yeniyim simülasyon yaparken biraz takıldım

"yazılımı derliyorum-- simülatör--ve run "komutlarına tıklıyorum
ama" zaman aşımı hatası "veriyor bunu nasıl hallede bilirim yardımcı olursanız sevinirim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Wplsoft 2.47 kullanıyorum aynı sorunu alıyorum. Zaman aşımı hatası alıyorum sürekli. Plc seçmek istesem port soruyor. Nasıl çözebilirim?

Wplsoft 2.47 kullanıyorum aynı sorunu alıyorum. Zaman aşımı hatası alıyorum sürekli. Plc seçmek istesem port soruyor. Nasıl çözebilirim?

PLC bağlıyken mi? Yoksa plc'siz simülasyon yaparken mi? Bilgisayarı plc'ye bağladıktan sonra plc'ye bağlanmak için WPLSoft/Seçenekler/Haberleşme Ayarları kısmından plcyi pc'ye tanıtmalısın.

Plcsiz simülasyon yaparken oluyor. Eski bilgisayarımda ve iş yerinde çalışıyor. Yrni bilgisayarımda çalışmıyor.

iki tane similatör açarsanız bu hatayı alırsınız yada online modda bir bağlantı yapmaya çlışırsnız

Ama öyle bir durum yok. Simülasyın mıduna alıp compile edip plc ye yüklemeye çalıştığımda alıyorum bu hatayı.

Virüs programı yok. Güvenlik duvarı kapalı, özel izin de verdim güvenlik duvarından. Tehdit taraması bile kapalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri