Silindir strok boyu ?

pnömatik sistemde pistona 3 cm git sonra dur diyemezsiniz,valfi actıgınız anda pistonun strokunun sonuna kadar gider öyle durur,ara bir yerde durdurma yapamazsınız.ara yerlerde durdurma yapmak istiyorsanız hidrolik sistem kurmanız gerekir.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Kardeş benim durmadan kasıtettigim hassas duruş,hava sıkıştırılabilir oldugu için ne yaparsanız yapın hassas duruş yaptıramazsınız,yani milimetre hassasiyetinde duruş istiyorsanız hidrolik kullanmanız gerekir.

konu sahibi detaylı bilgi vermemiş fakat belirttiği doneleri dikkate aldığımızda yapılamayacak bi şey değil.

konu sahibi detaylı bilgi vermemiş fakat belirttiği doneleri dikkate aldığımızda yapılamayacak bi şey değil.

Ürün bilgisi olmadan zor, oransal kontrol ve bir pozisyon geri beslemesi ile mümkün bu iş için özel ürünler var. Ben olsam en azından dijital kontrollü bir servo sistemi kullanırdım.

Uğraştım ama odev 7.1 ve 7.2 çözemedim yardımcı olabilir misiniz
20210509_152903.jpg

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri