SIK YAPILAN VİRÜS TARAMASI ZARARLI MIDIR?

elektrofizikci

Usta Üye
Evet arkadaşlar aklıma takılan ve bir arkadaşla tartıştığımız bir konu, fikirlerinizi bekliyorum. Sık yapılan virüs taraması dosyalara ve veya sisteme ve veya harddisk e zarar verir mi?

Sağlıcakla...

Sık yapılan virüs taraması bir zarar vermez.

tarama esnasında sistem kasılıp canını sıkar en büyük zarar budur :)

bir kere taradıktan sonra sistemi zaten virüs programı sürekli olarak internet yolunu ve bağlanan cihazları denetleyeceğinden sık sık tarama yapmaya gerek yoktur zaten

Antivirus prg ını ben genelde USB bellek takarsam veya netten bir dosya indirirsem açıyorum dosyayı taratıp tekrar kapatıyorum böylece sistem yavaşlamamış oluyor

hardiske zarar verir yazaılı dosyayı tekar tekrar okudugu için buda bad sektöre yol acar ama bu çokçok küçük yoksalıcak kadar bi durumdur

sistemi bir defa komple tarattıysan ve bilgisayar açık iken antivürüs programını hiç kapatmadıysan zaten bilgisayarında virüs yok demektir bir daha tam tarama yapmak gereksiz açıkken bulamadıysa zaten taratıncada bulamaz

Taktığın her usb bellekden emin ol derim.

Çünkü başka birinin usb belleğini kendi pc me takmadan önce her zaman virüs olup olmadıgından emin olmaya çalısır öyle takarım.

Bazı bas belası virüsler antivirüs programlarını delip geçebiliyor.

sistem otomatik olarak tarama yapar ayrıca sen yapmak istersen sistem ister istemez kasar... ama zararı yok.

Zaten ne tür bir zararı olabilecek ki tartışmanızda nasıl bir zarar olma ihtimali üzerinde konuştunuz acaba?

sık yapılan virüs taraması zararlıdır.

şimdi avg her açılışta oto-scan yapıyor.. iptal etmeli miyim.. kalsın mı ???

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri