Sigorta sorunu

mtn1543

Üye
Herkese merhaba , bir sorum olacaktı sizlere. Yeni aldığımız evde ( 0 bina ) fırın,Mikrodalga fırın ve buzdolabi aynı hatta bağlı . Bugün mikrodalga ve fırını çalıştırinca sigorta attı sadece o hattın bağlı olduğu sigorta attı . Kaçak akım atmadı . Atan Sigorta siemens b10 . Anlamadığım şekilde sigorta grubunda mutfakta 2 adet sigorta var ikiside b10 ama geri kalanlar hep b16 . Aşağıdaki saat girişindeki sigorta ise c32 . Şimdi sizlere sorum şu, kabloların taşıyabileceği amper kotasına baktım 2.5 luk kablolar 20 ampere kadar taşıyormuş. Bende bu yüzden 2 adet b20 siemens sigorta aldım ve değiştirsem herhangi bir sorun olurmu sizce? Kablolar 3×2.5. Teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Benim bildiğim sigorta kablonun taşıyabileceği yüke göre değil korumak istediğiniz cihazların durumuna göre seçilir.sizin bu durumda cihazlarınızın çekeceği toplam yükü bulup ona göre sigorta takmanız gerekir. 16 lıkta yetebilir duruma göre.Eğer çok yüksek takarsanız sigorta kolay kolay atmaz ve cihazlarınız zarar görür.

Ayrıca fırının hattını mikrodalga ve buzdolabından ayırsanız daha mantıklı.Hatta ve hatta mümkünse 3 cihaz için ayrı hat ve sigorta kullanın.

Benim bildiğim sigorta kablonun taşıyabileceği yüke göre değil korumak istediğiniz cihazların durumuna göre seçilir.sizin bu durumda cihazlarınızın çekeceği toplam yükü bulup ona göre sigorta takmanız gerekir. 16 lıkta yetebilir duruma göre.Eğer çok yüksek takarsanız sigorta kolay kolay atmaz ve cihazlarınız zarar görür.

Ayrıca fırının hattını mikrodalga ve buzdolabından ayırsanız daha mantıklı.Hatta ve hatta mümkünse 3 cihaz için ayrı hat ve sigorta kullanın.

Işin ilginci 1 katta 4 daireyiz. Bugun gittim hepsinin sigortasına baktim hepsinin mutfağına b10 sigorta koymuş Diğerleri b16. Onlarda arasira attığını söylüyor . Elektrikçi ne yapmak istemiş anlayamadim

..2.5 luk kablo için 16 A sigorta kullanılır.

Sizin burada yapmanız gereken şey, cihazlarınızın kaç amperde çalıştığını üstünden veya kutusundan öğrenmek olur. Tabi b10 sigortayı değiştirmek istiyorsanız. Evin içerisinden buzdolabına ve fırına ayrı birer sigorta bağlayabilirsiniz. Böylelikle cihazlarınızı ayrı ayrı korurken aynı zamanda da elektrik kesintiniz olmaz

Ama tavsiye ettiğim şey değildir. En kısa sürede bir elektrikçiye gösterin. Can güvenliği en önemlisidir.

Bugün tekrar baktım sigorta kutusuna . B10 sigortaya mikrodalga , kombi , fırîn , davlunbaz , buzdolabi ve derin dondurucu bağlı. Inanilir gibi değil

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri