sigorta seçimi

ben de monofoze söylüyo diye anladım ondan sasırdım zaten. Trifazede senin dediğin gibi saygılar

Haklısınız,fakat monofazede 9kw a kadar izin veriliyor

Saygılar...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
trifaze olacak hocam...
tek daireyi de mi trifaze yapılacak. En güzeli bu aslında öteki türlü ani su ısıtıcı canavarlarıyla başedilmez. Biz burda doğruları söylüyelim. Birde gerçeklere bakalım. Monofoze çekilir tek konuta sayaç üstünede 32a takılır. Bu kadar basit

tek daireyi de mi trifaze yapılacak. En güzeli bu aslında öteki türlü ani su ısıtıcı canavarlarıyla başedilmez. Biz burda doğruları söylüyelim. Birde gerçeklere bakalım. Monofoze çekilir tek konuta sayaç üstünede 32a takılır. Bu kadar basit

Artık tüm abonelikler trifaze,

apartmanlarda ise Kapıcı dairesi hariç tüm daireler trifaze sayaçlı olyuor.

11000W.ın trifaze olması gerekir.Trifaze devrelerde I = P/ kök 3 x U x CosQ CosQ konut olduğu için 1 olarak kabul edilirse 11kW.için I = 16,717A.dir.Sigortanın niye 32A. seçildiğine gelince sigorta kabloyu korumak için konur.Eğer 11kW.için kolon kablosu 4x6 seçildi ise bunun taşıyabileceği akım 35A.dir.Sigorta da bunun bir altı 32A.olur.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri