Sigorta problemi için yardım

merhaba arkadaşlar evde bir elektrik sorunu var ama çözemedim, sanırım herşey eşimin mutfak prizine ufo ısıtıcıyı takmasından sonra oldu. Sorun şöyleki; siemens markalı (bu arada siemens markalı sigortaları yeni aldım sorun sigortadandır diyerek) sigortalar kapalı durumdayken 1-4-5 de elektrik var ama bu sigortaları açık duruma getirip kaldırdığımda 1-2-3-4-5 hiç birine elektrik gelmiyor. 2 ve 3 e giren mutfak elektrik kablolarını diğer sigortalara bağladığımda sorun olmuyor ama tek sigortaya 2 hat bağlamak ne kadar mantıklı bilmiyorum. Bağlantılardada bir temassızlık yok sorun nerde anlamadım yardımlarınızı rica ediyorum.

pX0VLL.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bu arıza tarifle çözülemez bir elektrikçi çağırın lütfen ayrıca sigorta kutunuzdaki flash ve mega marka sigortaları kaliteli sigortalarla değiştirin yıllar önce flash sigorta yüzünden evim yanacaktı

Cüneyt bey teşekkür ederim cevap için, fakat benim öğrenmek istediğim şu bu arızaya neden olan 1 numaralı 3 lü flash marka sigortamı yoksa başka birşeymi?

bağlantı yanlış gibi gözüküyor.yardım alın

Bu arıza tarifle çözülemez bir elektrikçi çağırın lütfen ayrıca sigorta kutunuzdaki flash ve mega marka sigortaları kaliteli sigortalarla değiştirin yıllar önce flash sigorta yüzünden evim yanacaktı

TAkmış olduğum siemens b16 sigortalarla değiştirsem olurmu diğerlerinide? birde bu flashın yerine ne önerirsiniz? teşekkürler.

Sizin sigorta kutunuzda DZ47L kodlu bir ürün var bu ürünü ben hiç kullanmadım üstündeki değerlerden anladığım kaçak akım için kullanılıyor üretici firması çin ve çince dökümanlar buldum hakkında sizin sigorta kutusunun bağlantısından ve üretici firmanın sayfasından anladığım bu kaçak akımın nötr giriş ve çıkışları eğer bir devreye faz girer ve alıcı üstünden nötr e elektrik akarsa(sizin anlayacağınız şekilde yazmaya çalışıyorum)sistem normal çalışır ve nötr e kontrol kalemiyle bakılınca elektrik göstermez ama bu devreye faz verilir ve bir sigorta veya anahtarla alıcıdan sonra nötr bağlantısı kesilirse(sigortanın üstünden nötr girdiniz daire tesisatından devre tamamlandı ve siz nötr hattını kestiniz sigorta ile)bu sefer sigortanın üstünde nötr altında devreden gelen elektrik olacak ve siz bu sigortanın altında elektrik üstünde ise elektrik yok olarak göreceksiniz.ELEKTRİK ÇARPAR TOPRAK(NÖTR) ÖLDÜRÜR BİR İNSANI FAZ ÇARPSA SALLAR AMA FAZ NÖTR ÇARPARSA ÖLDÜRÜRÜR ÇOK TEHLİKELİ BİR İŞ YAPIYORSUNUZ HAYATINIZI KAYBEDEBİLİRSİNİZ AİLENİZİ YALNIZ BIRAKABİLİRİSİNİZ BIRAKIN ELEKTRİKÇİNİN İŞİNİ ELEKTRİKÇİYE LÜTFEN DOKUNMAYIN ELEKTRİKÇİ ÇAĞIRIN

Sizin sigorta kutunuzda DZ47L kodlu bir ürün var bu ürünü ben hiç kullanmadım üstündeki değerlerden anladığım kaçak akım için kullanılıyor üretici firması çin ve çince dökümanlar buldum hakkında sizin sigorta kutusunun bağlantısından ve üretici firmanın sayfasından anladığım bu kaçak akımın nötr giriş ve çıkışları eğer bir devreye faz girer ve alıcı üstünden nötr e elektrik akarsa(sizin anlayacağınız şekilde yazmaya çalışıyorum)sistem normal çalışır ve nötr e kontrol kalemiyle bakılınca elektrik göstermez ama bu devreye faz verilir ve bir sigorta veya anahtarla alıcıdan sonra nötr bağlantısı kesilirse(sigortanın üstünden nötr girdiniz daire tesisatından devre tamamlandı ve siz nötr hattını kestiniz sigorta ile)bu sefer sigortanın üstünde nötr altında devreden gelen elektrik olacak ve siz bu sigortanın altında elektrik üstünde ise elektrik yok olarak göreceksiniz.ELEKTRİK ÇARPAR TOPRAK(NÖTR) ÖLDÜRÜR BİR İNSANI FAZ ÇARPSA SALLAR AMA FAZ NÖTR ÇARPARSA ÖLDÜRÜRÜR ÇOK TEHLİKELİ BİR İŞ YAPIYORSUNUZ HAYATINIZI KAYBEDEBİLİRSİNİZ AİLENİZİ YALNIZ BIRAKABİLİRİSİNİZ BIRAKIN ELEKTRİKÇİNİN İŞİNİ ELEKTRİKÇİYE LÜTFEN DOKUNMAYIN ELEKTRİKÇİ ÇAĞIRIN

Cüneyit hocam uyarı için çok teşekkür ederim ama merak etmeyin kesinlikle direk temasta bulunmuyorum ana şartel kapalı olmasına rağmen. Son cümlenizde altta elektrik var üstte yok olarak göreceksiniz demişsiniz ama ben o sigortaları kaldırınca hem altta hem üstte faz gidiyor diğer açık olan sigortalarda hem altta hem üstte faz var, açıkcası ben kaçak akım sigortasında sıkıntı olduğunu düşünüyorum.. ben bu dandik flash markalı kaçak akım sigortasının yerine ne takabilirim marka ve akım gücü olarak birde diğer sigortalar için siemens 16b yeterlimi?
teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri