Sigorta değişimi

drjacle

Üye
Merhaba. Ben bir klima taktirdim. Kabloyu prize direkt bagladim. Elektrikci araya 20Amper sigorta bagla dedi. Priz evin girisindeki kutuda 16A sigortaya bagli calisiyor. Benim 20Amperlik sigortayi takmamin mantigini anlamiyorum. Basit bir sekilde anlatabilr misiniz mantigini? Kutudakini de 20A ile degistirmem daha mantikli degil mi?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba. Ben bir klima taktirdim. Kabloyu prize direkt bagladim. Elektrikci araya 20Amper sigorta bagla dedi. Priz evin girisindeki kutuda 16A sigortaya bagli calisiyor. Benim 20Amperlik sigortayi takmamin mantigini anlamiyorum. Basit bir sekilde anlatabilr misiniz mantigini? Kutudakini de 20A ile degistirmem daha mantikli degil mi?
Burada ki mantık cihaz yüksek watt çekmeye başladığında tesisattaki kabloların aşırı asınmasıyla oluşacak bir tehlikeyi önlemektir.
kutudaki sigortayı 20 amper ile değiştirirseniz hiç bir sorun olmaz. tabi tesisattaki kablolara güveniyorsanız eğer.
buradaki tek amaç tesisat kablosu ile ilgilidir.

Burada ki mantık cihaz yüksek watt çekmeye başladığında tesisattaki kabloların aşırı asınmasıyla oluşacak bir tehlikeyi önlemektir.
kutudaki sigortayı 20 amper ile değiştirirseniz hiç bir sorun olmaz. tabi tesisattaki kablolara güveniyorsanız eğer.
buradaki tek amaç tesisat kablosu ile ilgilidir.
Tesisatin durumunu bilmiyorum.Bu nedenle kutuda 16A nin kalmasini, klimadan cikan kabloya da uygun bir sigortayi takmam gerektigini anliyorum. Tesekkutler aydinlatici oldu benim acimdan.

selamün aleyküm , klimanız hayırlı olsun
kolay gelsin .sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri