Sigara Nasıl Bırakılır?

SoruSorma

Üye
Arkadaşlar sigarayı bırakmak istiyorum, yılarca sigara içipte bırakan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirmi siz nasıl bıraktınız?

Zor yolu,
-Bir hafatasonu 5 adet m**tepe al,
Aç-bitir-yat, Sabah kalltığında 1 saat kadar öğüreceksin, sonra bırak 1 dal sigarayı 1 bardak çak bile içemeyeceksin, akşama kadar aç gezeceksin. Nefret edeceksin.
Kolay yolu,
- Sigara pakedini eline alıp onunla ninik bir sohbet edeceksin, nasıl tanıştınız, nerelerde yanındaydı, bir gece bulamadığında nasıl üzüldüğünü filan anlat, sonra ''benim hayatımdaki yerin şu dakika itibariyle bitmiştir'' cümlesini söyledikten sonra kır-bük çöpe at. ''Bu dal son olsun'' ''Bir taneden bişey olmaz.'' cümlelerini hayatında çıkar.

Esas etken;
Ençok ne zamanlarda sigara içiyorsan, mesela yemek üstü, sigaraya yak dürtüsü seni rahat bırakmayacaktır. Bu 3 ila 7 gün çok ağır geçer ama 10 gün sonra vucut sana sigara yakmanı hatırlatmayı yavaş yavaş unutur. 1 ay sonra neredeyse tamamen geçer.

En güzel tarafı,
1 aydan sonra ''seni öpeceğime kül tablasını yalarım'' cümlesini ne kadar doğru olduğunu anlayacaksın.
1 yıl sonra yanında sigara içen birinin dumanından değilde ortamda-üstünde bıraktığı kokudan çok ama çok rahatsız olacaksın.

Bu arada yaş kaç günde ne kadar içiyorDun?

sn window_s çok güzel açıklamış.
sıgarasyı atacaksın bir daha ağzına deyil eline dahi almayacaksın.

sn @window_s tavsiyelerin için teşekkür ederim günlük sigara tüketimim 2 paketi geçiyor. her gece başımı yastığa koyduğumda sigarayı bırakıyorum diyorum sabah uyanır uyanmaz sigaraya sarılıyorum, bu yüzden kendime çok kızıyorum

Benim için sigara içmez ''yer'' derlerdi. (3+ paket/18 saat.)
Aha sigaram bitmiş alayım dediğimde;
1 paket masamda (ofis)
1 paket masamda (çalışma)
1 paket Tezgah (çalıştığım makine)
2 paket arabanın torpidosunda
2 paket pc çantasında
1 paket tv üstünde
1 paket mutfakta
Abartma Zİya diyenler olabilir. Farkettiyseniz hala ''cebimde'' yok.

Elektronik sigarayla devam et. Çok rahat sigaradan uzaklaşırsın.

Ben elektronik sigaraya karşıyım. O cihaz anladığım kadarıyla içindeki aramalı suyu yüksek titreşimle parçalayarak buhar haline getirip içime çekmemizi sağlıyor. Normal bi insan su içtiğinde bu su yemek borusundan geçer ama biz bu elektronik sigaradan her fırt çekişimizde bu parçalarına ayrılmış su buharı nefes borumuzdan akciğerlerimize gidecektir. Buda zamanla akciğerlerimizde su toplanmasına sebep olacaktır. ( Allah korusun diyorum ve elektronik sigarayı elime bile almıyorum )
Konuyla ilgili eksik biliyor olabilirim konuya daha çok hakim biri ekleme yaparsa bende aydınlanmış olurum.

Kesinlikle Champix

Fiyatı tuzlu ama kesin çözüm.

Ben elektronik sigaraya karşıyım. O cihaz anladığım kadarıyla içindeki aramalı suyu yüksek titreşimle parçalayarak buhar haline getirip içime çekmemizi sağlıyor. Normal bi insan su içtiğinde bu su yemek borusundan geçer ama biz bu elektronik sigaradan her fırt çekişimizde bu parçalarına ayrılmış su buharı nefes borumuzdan akciğerlerimize gidecektir. Buda zamanla akciğerlerimizde su toplanmasına sebep olacaktır. ( Allah korusun diyorum ve elektronik sigarayı elime bile almıyorum )
Konuyla ilgili eksik biliyor olabilirim konuya daha çok hakim biri ekleme yaparsa bende aydınlanmış olurum.

merhaba. sağlığa zararı elbetki sigaradan daha az olacaktır, fakat bırakmaya vesile olacaksa tezek çekmeye bile razıyım. tabi burda amaç birini bırakıp birine başlatmak değilde sigarasız bir kaç hafta geçirtip sonrasında bıraktırmak. Çalışma mantığı titreşim ile değil, içerisinde şarzlı pil var ve ısınan bir tel, ( adına atomizer demişler ama bildiğin rezistans ) çektiğinizde elektronik çip bunu algılayıp tetik veriyor ve sıvı buhar olup sigara içmiş hissi veriyor. bu şekilde çalışıyor

Çalışma mantığını vecivicivokke arkadaşımız anlatmış. Sağlık açısından ise sigaraya göre çok daha sağlıklıdır. İngiltere'de sigarayı bırakmak isteyenlere devlet reçeteli olarak esigara verdiğini okumuştum. Nikotin oranını ayarlayıp giderek azaltılabilir ve sonunda bırakılabilir. Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Bir kaç defa aksiliklerden dolayı ateşli sigara kullandım. Sigaradan bu kadar kolay uzaklaşabileceğimi hiç düşünmezdim. İyi bir Mod, atomizer ve likitle çok iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Ben champix denedim ama beni aşırı agresifleştirmişti. O yüzden sigaraya dönüş yapmıştım.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri