Siemens WXL116UTR amortisör değişimi hakkında?

candogan62

Üye
ÜT8504 olan Siemens WXL116UTR/09 çamaşır makinesinin amortisörlerini değiştirmem gerekiyor. Makineyi henüz açmadım ama merak ettiklerim var;

-Amortisörün kazan ile bağlantısını nasıl sökebilirim? Kazanın ön kısmını sökmem gerekir mi, yoksa sökmeden amortisörün ucu çıkarılabiliyor mu?

-Parçanın yetkili servisteki orijinal fiyatı nedir? Başka bir yerden eşdeğer kalitede olanını daha ucuza bulma şansım olur mu? İstanbul'dayım.

Farklı türde amortisör kullanıldıysa doğrusunu bulmak adına üretim tarihi ve index numarasını da paylaştım, gerekirse amortisörün resmini de çekebilirim. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

ÜT8504 olan Siemens WXL116UTR/09 çamaşır makinesinin amortisörlerini değiştirmem gerekiyor. Makineyi henüz açmadım ama merak ettiklerim var;

-Amortisörün kazan ile bağlantısını nasıl sökebilirim? Kazanın ön kısmını sökmem gerekir mi, yoksa sökmeden amortisörün ucu çıkarılabiliyor mu?

-Parçanın yetkili servisteki orijinal fiyatı nedir? Başka bir yerden eşdeğer kalitede olanını daha ucuza bulma şansım olur mu? İstanbul'dayım.

Farklı türde amortisör kullanıldıysa doğrusunu bulmak adına üretim tarihi ve index numarasını da paylaştım, gerekirse amortisörün resmini de çekebilirim. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba
Can Dogan kardeş amortisörler serviste 25.00tl civarı servis dışında başka biryerden bulabilirmisin bilmiyorum ama orjinal amortisör takmak zorundasın. Amortisör degişimi için önce ön sacı sök 13mm matkap ucu ile amortisörün ortasından geçen kazan plastiğini ortasından del sonra orjinal amortisörün içinden çıkan plastik saplama ile amortisörü tespitle. Kolay gelsin...

Çok teşekkür ederim ustam. 25TL ise iyiymiş, ben daha pahalıdır diye düşünmüştüm. Değiştirince tekrar yazarım.

Bugün servise gittim, tanesi 25TL imiş. Sonra yan sanayisini 13TL'ye buldum ama aynı kalitede değil dediler. Orijinali almış oldum. 13mm matkap bulamadığımdan 12mm ile uğraşmak zorunda kaldım, bunun dışında sorun yaşamadım. Neden böyle presli yapmışlar, bence çok manasız. Gereksiz ere matkapla uğraştım. Açıklamalarınız için teşekkür ederim. Saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri