Siemens wxl116utr çamaşır makinesi problemi

h.er2006

Üye
Selam arkadaşlar Siemens WXL 116UTR/09 Çamaşır makinesi bütün programlarda sürekli su alıyordu.Kartı söktüm valf devresinde (FT01 09MN065)Kodlu transistör patlamış.Piyasada bu kodlu transistörü bulamadım.Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Selam arkadaşlar Siemens WXL 116UTR/09 Çamaşır makinesi bütün programlarda sürekli su alıyordu.Kartı söktüm valf devresinde (FT01 09MN065)Kodlu transistör patlamış.Piyasada bu kodlu transistörü bulamadım.Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

bu parçanın yerine Z0103DA tak.0,5 tl fiyatı var.

Tekrar merhaba
tavsiye ettiğiniz triact'ı almak için Karaköy'e gittim, Cumartesi olduğu için çoğu işyeri kapalıydı.Bir yerde sordum muadil olarak Z7M Y317 kodlu parçayı verdi.Bunu kullanabilirmiyim acaba.Olmazsa yeniden hafta içi almaya gideceğim.Şimdiden teşekkür ederim.Selamlar

Selam Bakımcı arkadaşım,
Yazdığın Triact maalesef hata verdi Makine hiç su almamaya başladı.Karaköyde danıştığım bir Abi'miz karttan söktüğüm sağlam bir triact'ı ölçerek üzerinde 143 2N6075A kodlu triact'ı verdi,onu taktım makine normal çalışmaya başladı.Önerine yine de teşekkür ederim.Aynı problemi yaşayan olursa diye yazdım.

selam bakımcı arkadaşım,
yazdığın triact maalesef hata verdi makine hiç su almamaya başladı.karaköyde danıştığım bir abi'miz karttan söktüğüm sağlam bir triact'ı ölçerek üzerinde 143 2n6075a kodlu triact'ı verdi,onu taktım makine normal çalışmaya başladı.önerine yine de teşekkür ederim.aynı problemi yaşayan olursa diye yazdım.
kardeş bacak bağlantılarını datashetten kontrol etmen veya devre üzerinde a1-a2-g uçlarını tesbit etmen gerekirdi.triak olmaz diye bir şey yok.sana önerdiğim triakın tetikleme akımı düşük dayanım akımı ventil için yeterli. Muhtemelen aldığın triak bacak bağlantıları eskisiyle aynı olduğu için sorunsuz çalışmıştır.

Merhaba arkadaşlar umarın doğru bölüme yazıyorumdur, yanlış bölüme yazıyorsam kusura bakmayın.

Benim Siemens WXL 116UTR/07 çamaşır makinem ile bir sorunum var yardımcı olabilecek biri olursa çok sevineceğim. Makinem herhangi bir yıkama programında çalıştırıldığında yıkama programı bitiminde durulama ve sıkma programlarına otomatik olarak geçiş yapmıyor. Yıkama bittikten sonra ekran da " --- "3 adet çizgi çıkıyor ve durulamaya geçmiyor, anahtarı el ile durulamaya getirip start verdiğimde durulama başlıyor fakat aynen durulama bitiminde de yine " --- " oluyor ve sıkmaya geçmiyor, haliyle el ile sıkma programına getirip start verdiğimizde sıkmayı da yapıyor ve ekranda " 0 " yazarak işlem bitiyor.

Siemens çağrı merkezindeki yetkili arkadaşlardan öğrendiğim kadarı ile elektronik kartında sorun olduğunu ve değişimi gerektiğini söylediler. İçinizde bu sorunu yaşayan ve bu kartı nasıl onarıp da bu sorunu çözebileceğim konusunda bana yardımcı olabilecek var mı acaba.
Şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar umarın doğru bölüme yazıyorumdur, yanlış bölüme yazıyorsam kusura bakmayın.

Benim Siemens WXL 116UTR/07 çamaşır makinem ile bir sorunum var yardımcı olabilecek biri olursa çok sevineceğim. Makinem herhangi bir yıkama programında çalıştırıldığında yıkama programı bitiminde durulama ve sıkma programlarına otomatik olarak geçiş yapmıyor. Yıkama bittikten sonra ekran da " --- "3 adet çizgi çıkıyor ve durulamaya geçmiyor, anahtarı el ile durulamaya getirip start verdiğimde durulama başlıyor fakat aynen durulama bitiminde de yine " --- " oluyor ve sıkmaya geçmiyor, haliyle el ile sıkma programına getirip start verdiğimizde sıkmayı da yapıyor ve ekranda " 0 " yazarak işlem bitiyor.

Siemens çağrı merkezindeki yetkili arkadaşlardan öğrendiğim kadarı ile elektronik kartında sorun olduğunu ve değişimi gerektiğini söylediler. İçinizde bu sorunu yaşayan ve bu kartı nasıl onarıp da bu sorunu çözebileceğim konusunda bana yardımcı olabilecek var mı acaba.
Şimdiden teşekkürler.
elektronik karttan kaynaklanıyor muhtemelen kontrol için getirin yada gönderin tel: 0536 462 18 59

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri