Siemens V90 Servo Program ve Türkçe Döküman

Malzeme teminimizi yaptık ama bu meseleyi özelden konuşalım Sedat Bey;...Yardımlarınız için teşekkür ederim... 1-2 haftadan makineye enerji vereceğim.... Tekrar görüşürüz inşallah..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sinamics v90 fabrika ayarlarına nasıl geri alınıyor bilen varmı??

Siemens v90 servo programlamasını pc yazılımı ile yapmanız işinizi hızlandıracaktır. Pc bağlantısını mini usb ile yapabilirsiniz.
işlem şu şekilde yapılacak:
Tools/Factory Default bu işlem bittikten sonra parametreleri kaydetmek için aşağıdaki işlem yapılır.
Tools/Save Parameters to ROM

yazılımı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
http://makrootomasyon.com/siemens-dokuman-ve-yazilimlar/

Bu program vindows8 desteklemeyecek kadar neden ilkel acaba? Ben nerden bulaım v7 yüklü bilgisayarı...

Ayrıca bu bağlantılar ile uğraşmadan sürücüyü uss veya modbus üzerinden kontrol edebilirsiniz. Yeni versiyonlara bu özellikler eklenmiş durumdda.

Bu program vindows8 desteklemeyecek kadar neden ilkel acaba? Ben nerden bulaım v7 yüklü bilgisayarı...

Ayrıca bu bağlantılar ile uğraşmadan sürücüyü uss veya modbus üzerinden kontrol edebilirsiniz. Yeni versiyonlara bu özellikler eklenmiş durumdda.

hocam siz V20 ile karıştırmış olmayasanız. ben servoyu modbusla sürüldüğünü ne gördüm ne duydum

Hayır karıştırmadım versiyon güncellemesi ile geldi bu özellik.

hocam siemens modbus'ı plclerine gömülü olarak koymuyor motiona nasıl koyar.enteresan
ayrıca modbus ile her motion uygulamayı yapamassın. veri okican yazican karşılaştırcan modbus nasıl yetişsin

Basit pos uygulamaları yapılabilir, ama tercih edermisin dersen etmem. uss tercih ederim ama .

Siemens V90 servo sürücülerde modbus ve uss özelliği (point to point uygulamalar için) mevcuttur. V90 sürücülere profinet özelliği ilave edilmiştir. ürünlerin kodları ve fiyatları belirlendi. yakında ürünler stoklarımıza girer.

Siemens V90 servo sürücülerde modbus ve uss özelliği (point to point uygulamalar için) mevcuttur. V90 sürücülere profinet özelliği ilave edilmiştir. ürünlerin kodları ve fiyatları belirlendi. yakında ürünler stoklarımıza girer.

fiyatta bir artım olacak mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri