Siemens Sinamics V20

benimde bi sorum olcakti yardimci olabilcek birileri vardir insallah sinamics v20 yi ilkdefa kullaniyorum icersinde bulunan sabit makrolar bize uymadi yeni bi makro olustura bilirmiyiz yada herhangi birtanesinde deisiklik yapabilirmiyiz
Tabi ki değiştirebilirsin. Makrovyardımcı olmak için programlanmıştır. Sana en yakın makroyu seçip üzerinde değişiklik yapabilirsin. Mesela 0-10V yerine 4-20 mA AI kullanmak gibi

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
@pembepanter arkadaşımızın dediği gibi seçmiş olduğunuz makroda digital girişleri dahi değiştirebilirsiniz. Makroların amacı yapılmak istenen uygulamanın parametrelerini tek bir ayar ile yapılmasını sağlamaktır.
Örneğin:normalde CN011 haberleşme makrosudur. CN002 makrosuna haberleşme parametrelerini değiştirerek modbus rtu haberleşmesi yapabiliyorum. kimi zamanda yapmak istediğiniz uygulamaya uygun makro oluyor o zaman parametre ayarlaması için çok vakit kaybetmiyorsunuz. Diğer türlü parametreleri tek tek girerek istediğiniz uygulamayı yapabilirsiniz.

aşağıdaki linkten siemens v20 nin ilk devreye alma parametrelerinin nasıl yapıldığını seyredebilirsiniz.

merhaba;
şöyle çalıştırmam gereken bir uygulama var.
dı1 verilince 25hz ileri
dı2 verilince 25hz geri
dı1 ve dı3 verilince 3 hz ile ileri
yapılabilir mi acaba bir şey önerebilir misiniz.

Son düzenleme:
merhaba;
şöyle çalıştırmam gereken bir uygulama var.
dı1 verilince 25hz ileri
dı2 verilince 25hz geri
dı1 ve dı3 verilince 3 hz ile ileri
yapılabilir mi acaba bir şey önerebilir misiniz.
Bu uygulama tabiki çok kolay bir şekilde yapılabilir. Yapmanız gereken invertör ayarlarından 1nci hızı 25Hz ve 2nci hızı da 3Hz ayarlamaktır.

@asbeteknoloji bu uygulamayı makro 4 ten yapabilirsiniz.

DI1 e sinyal verdiğinizde 25 hz (p1001)
DI2 ye sinyal verdiğinizde -25 hz (p1002)
DI3 e sinyal verdiğinizde 3 hz (p1003 veya p1004 olması lazım)
şeklinde çalıştırabilirsiniz.
3 hz deki hız için DI1 ve DI3 ü aynı anda vermenize gerek yok.

Son düzenleme:
arkadaşlar merhaba bu sürücüyü bağladık kurulumu yaptık motor yönü değiştirme nasıl yapılıyo acaba yardımcı olurmusunuz

S.a kolay gelsin herkese arkadaşlar bizim v20 enerjiyi verdik ama led ışığı kırmızı yanıyor ve ekran hiç gelmiyor faz nötr bağlantıları doğru acil yardımcı olur musunuz

bu durum terminal bağlantılarının yanlış yapılmasından kaynaklanıyor.
deneme için terminal bağlantıları var ise söküp enerjiyi tekrar verin.
terminal bağlantılarındaki oluşan kısa devrede bağlantıdan kaynaklanabilir.

merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı CN 2 makrosunda 0_10 volt dı1 den hazır bilgisi ile sorunsuz çalıştırıyorum fakat benim ihtiyacım ekstra bir input girmeden +0_10 ve -0_10 volt ile analogtan ileri geri döndürmek istiyorum 0756 da bi polar ı 4 seçtim ama olmadı konu hakkında bilgisi olan varmıdır ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri