Siemens Sinamics V20 sürücü kalitesi

Uzaycan

Üye
Merhabalar,
Siemens in Sinamics V20 modelini kullanan arkadaşlar, bu modeli kullanmayı düşünüyoruz. Tavsiye eder misiniz? Şu nedenle soruyorum, Türkiye şebekesini sever mi? Siemens in diğer model sürücülerini kullandım. İlk mikro master ler ile acı tecrübelerimiz vardır. Dalgalanmalarda parametre değiştirmek gibi. 420 lerde bus modülünün kendiliğinden ayrılıp bus çökmesi gibi.
Çok fazla özelliğini kullanmayacağız. 0-10V hız kontrolü, 1 start 2 durum kontrolü şeklinde kullanmayı düşünüyorum.
Kolay gelsin.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhabalar,
Siemens in Sinamics V20 modelini kullanan arkadaşlar, bu modeli kullanmayı düşünüyoruz. Tavsiye eder misiniz? Şu nedenle soruyorum, Türkiye şebekesini sever mi? Siemens in diğer model sürücülerini kullandım. İlk mikro master ler ile acı tecrübelerimiz vardır. Dalgalanmalarda parametre değiştirmek gibi. 420 lerde bus modülünün kendiliğinden ayrılıp bus çökmesi gibi.
Çok fazla özelliğini kullanmayacağız. 0-10V hız kontrolü, 1 start 2 durum kontrolü şeklinde kullanmayı düşünüyorum.
Kolay gelsin.

kesintisiz çalışma modu var : p053
Bu fonksiyon aktif edersen ( P0503=1) Sinamics V20, motoru durdurmadan hatalara karı
maximum tolerans göstererek çalımaya devam eder. Bu durumda hata rölesi çekmez.
Bu fonksiyonun aktif edilmesi ile aağıdaki parametreler otomatik aktif olur ;

P0290 = 2 / inverter aşırı yüklenme davranıı : Aşırı yüklenme durumunda inverter çıkı frekans
ve akımını azaltır, güvenli bölgede çalımaya devam eder.

P1210 = 7 / Otomatik restart : Hatalara karşı otomatik restart aktif edilir. P1211 de girilen sayı
kadar hatalar resetlenmeye çalışılır. ( bu durumda start kontağı kalıcı olmalıdır.) P1211
parametresi maximum deneme sayısı olan 10’ a set edilir.

P1240 = 3 / Vdc-min kontrolör aktif. Şebeke gerilim düşümlerinde motordaki enerjiyi kullanarak
sürücü, düşük gerilim hatası vermeden, canlı kalmaya çalışır. Bu durumda motor hızı azaltılarak
gereken enerji elde edilir.

Fonksiyon deaktif edildiğinde ( P0503=0) yukarıdaki parametreleri fabrika ayarına döner.

sen sadece P1240 parametresini 3 yapacaksın.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri