SIEMENS SIMATIC STEP 7 v5.5 SP1 + PLCSIM v5.4 SP5 (x32+x64) simulasyon sorunu.

başlıkta belirtiğim program sistemimde kurulu. sistem win7 64 bit. herşey güzel çalışıyor. ama similasyonu başlatamıyorum bir türlü. maneger da altta simulasyonun sımgesının yanında haberleşmeyi simgeleyen kutucuk bir türlü online olmuyor. haberleştirecegim bir plc yok. plc olmadan simulasyon yapmaya çalışıyorum bu arada. uzun sure sahalardan uzak kaldıgımdan unutmusum bu konuda yardımlarınızı beklıyorum... bır yerde ufak bır ayar varda nerde bır turlu bulamadım...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
çalışıyor. plcim sorunsuz acılıyor. açılmasında sorun yok da simulasyon ayarını yapamadım sadece...

çalışıyor. plcim sorunsuz acılıyor. açılmasında sorun yok da simulasyon ayarını yapamadım sadece...

plcsim de ve plcde de aynı haberlesme prot secmelısın mesala ıkısındede TCP / IP secersen veya MPI sorun hallolacaktır diye düşünüyprum

[h=2]SIEMENS SIMATIC STEP 7 v5.5 SP1 İNDİRE BİLECEGİM LİNK VARMI?[/h]

64 bit te çalışıyor. benimki 64 bit sorunsuz calişyor,

merhabalar. 64 bitte plscim i nasıl aktif hale getirdiğinizi anlatabilir misiniz?
eğer simulasyon aktif değilse o program içinde simulasyon yoktur.içinde simulasyon olan başka software ile yükleme yapman lazım veya sadece s7plcsim şeklinde google da arma yap ve kur.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri