Siemens Simatic S7 SCL Programlama Dili

Siemens PLC kullanmadığım için anlayamadım yine. Kullandığım plc omron ve verdiğiniz fonksiyonu yazıyorum. Fakat Sampling vve smothing time 'mı timer olarak mı tanımlamam gerekiyor.?? Timerı 'ı timera bölme işlemi nasıl olacak o kismıda anlamadım maruz görün :)

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Hayır timer olarak değil, fb bloğu kaç ms de bir taranıyor bunu sayı(real) olarak fb ye söylemeniz gerekiyor, smooth time aynı şekilde bir katsayı gibi düşünülebilir.

Kalman fitresini St nasıl uyarlarız _

Kod:
FUNCTION FC19:VOID
VAR_INPUT
GIRIS:BOOL:=FALSE;
RESET:BOOL;
END_VAR
VAR_OUTPUT
    CIKIS:REAL;

END_VAR
VAR
    y:REAL;
END_VAR

BEGIN
IF GIRIS =TRUE THEN
    CIKIS:=CIKIS+1;
ELSIF RESET=1 THEN
    CIKIS:=0;
END_IF;
END_FUNCTION

cıkıs degerı 1 artmıyor nedenini bilen var mı acaba

Merhaba programda hiç bir sıkıntı yok bende çalışıyor.

vJ16MD.jpg
nJ8Q1a.jpg

İşin erbabı olan değerli abimlerim ve kardeşlerim şu iki sorunun cevabını SCL olarak yazabilir misiniz lütfen? Çok acil. Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

herkese hayırlı işler,
boolen bir giriş aktif olduğunda Arr1:"array [1..3] of bool" tipindeki değişkenin 1. ve 3. dizilerini dğeiştirmek istiyorum.

giriş yokken:
Arr1[1]:=10;
Arr2[2]:20;
Arr3[3]:30;

giriş aktif olduğunda :
Arr1[1]:=30;
Arr2[2]:20;
Arr3[3]:10;

boolen değişken tekrar sıfıra düştüğünde eski haline almak istiyorum.for döngüsüyle nasıl yapabilirim.
yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri