Siemens simamics v20

reis54

Üye
Merhaba arkadaslar elimde bi sinamics v20 surucu var monofaze 0.18 kw lik bir motoru zaman ayarli calistirmak istiyorum yani start verdigimde 1 dk sag 1 dk sola donmesi istiyorum nasil yapabilirim yardimci olurmusunuz simdikten teşekkür ediyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bildiğim kadarıyla sürücüye herhangi bir kompenent olmadan dakika ayarı yapamazsınız. Fakat basit bir kumanda devresi ile zaman rölesi ile çok kolay bir şekilde yapılır. Sürücünün parametrelerini alttaki gibi ayarlarsanız. DI1 e enerji verdiğinizde 25hz de bir yöne,DI2 e enerji verdiğinizde 25hz de diğer yöne dönecektir. Bu enerji verme işini de zaman rölesi ile yapacaksınız.
Parametreler;

p003 -> 3 / izin seviyesi / en yuksek
p700 -> 2 / çalışma giriş seçimi / Terminal
p701(DI1) -> 15 / hız seçim
p702(DI2) -> 16 / hız seçim
p840 > 1025.0 / ayarlanan frekansta çalışma
p1000 -> 3 / terminal giriş seçimi / sabit frekans
p1001 -> 25HZ
p1002 -> -25HZ

Sadece bu süreli çalışma için mi sürücü bağlayacaksın. Yoksa motorda kontrol etmek istediğin başka parametreler var mı?

Arkadaslar oncelikle ilginiz icin tesekkurler bu bi bal sagim makinesi motorlu uzerinde snamics v20 surucu var butonlardan sag sol ve hiz ayarı yapiyorum benim istedigim start verdigimde 1 dk sag a doncek sonra durup 1 dk da sola donup stop edecek hiz ise potansiyel metrede istedigim hizda kalcak bilmem anlatabildimmi birde surucunun ayarlarini sd karta nasil kopyalayabilirim

Tamam 1 dk sağa sola dönme olayını dediğim gibi zaman rölesi ile kumanda devresi kurarak yapacaksın.Pot dan hız vermek içinde p1000 parametresini 2 yapacaksın. Zaten sürücünün üzerinde 10v çıkış var. potun bir ucuna 10V çıkışı bağlayacaksın. Diğer ucuna sürücünün 0v unu bağlacaksın orta uçtan doğru da sürcünün AI klemensine gireceksin.Gerilim bölücü mantıığında sürücüya 0-10v vererek istediğin hızda ayar yapabileceksin. V20 ler de sd kart olmuyor diye biliyorum.Sadece üzerine bir ekran alınıyor ona parametreleri kopyalayabilirsin

Tamam 1 dk sağa sola dönme olayını dediğim gibi zaman rölesi ile kumanda devresi kurarak yapacaksın.Pot dan hız vermek içinde p1000 parametresini 2 yapacaksın. Zaten sürücünün üzerinde 10v çıkış var. potun bir ucuna 10V çıkışı bağlayacaksın. Diğer ucuna sürücünün 0v unu bağlacaksın orta uçtan doğru da sürcünün AI klemensine gireceksin.Gerilim bölücü mantıığında sürücüya 0-10v vererek istediğin hızda ayar yapabileceksin. V20 ler de sd kart olmuyor diye biliyorum.Sadece üzerine bir ekran alınıyor ona parametreleri kopyalayabilirsin
Ustam cok tesekkurler ilgin icin son birsey daha kumanda devresini de anlatirmisiniz role ile birlikte baglatisini tabi imkaniniz var ise

Reis Merhaba.. Bu konuda sana yardımcı olabilirim. Elektrik-Otomasyondan anlar mısın?

Anlamiyorum desem daha dogru olur ama elektronikciyim

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri