siemens s7200 cpu 224 ten pc ye verileri nasıl atarım?

plc den bilgisaayara verileri atmak istiyorum ustalardan acil yardım bekliyorum aynı zamanda seri port kablosu olurmu bağlantı için yada hangi model olmak zorunda

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Ne tarz bir veri istiyorsunuz?

Normalde RS485 MPI portu kullanılır

RS485 MPI portu kullanıyorum ama arkadas pcye göndermek istiyor bense hem göndericem hemde alıcam siemense bunun için bir tanımlama yapmam gerekiyormu gelen haberi direk disari postalamak istiyorum artı bilgisayarın donma gibi sorunlarında içerisine onay almak için birsey yolllayıp geri almam gerekiyor sadece pcden dısarı veri taşısamda olur

pc'ne wincc flexible ya da kendi yazdığın hmi arayüz programını yükle. haberleşme ayarlarını yap. ekranları hazırla. değerleri yaz ve oku. başka aklıma gelen birşey yok.

Öncelikle plc'ye bağlı olan pc'ye bir opc server kurulu olmalı. (Gerçi opc server kurulu olmadan kendi programınıda yazıp veri alış-verişi yapabilirsin ama zor olacaktır.) Siemensin S7-200 PC access programı işini görecektir. Program arayüzünden verileri okuyup yazabilirsin. Aldığın verileri düzenli biçimde kaydetmek için ise excel de basit bir macro yazman gerekecek.
Siemens Industry Online Support - Automation Service, Automation Support, Simatic Service, Simatic Support, Technical Support, Technical Consulting

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri