Siemens s71200 tia portal v13

vrd

Üye
S.a arkadaşlar tia portal v13 simülasyonlu program lazım olan varmı yada ücretsiz nasıl ulaşılır bilen varmı yardımcı olursanız sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaşlar merhaba, tia portal v13 programım kurulu fakat add new device kısmında Controllers, HMI, PC sistems var ama Drivers kısmı yok. ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz ?

Selwm arkadaşlar tia v13 yükledim compale yaptım sonra dowload dedim interface ayarları sectim starr searc dedüm ama hala bağlantı kuramıyor scan complated diye bileyler ywzıyor alt kısımdw

Ekli dosyalar

• E92F81D1-7E9D-4DF3-B8E3-3E76F7BBBF03.jpeg
    E92F81D1-7E9D-4DF3-B8E3-3E76F7BBBF03.jpeg
    645.9 KB · Görüntüleme: 25
arkadaşlar merhaba, tia portal v13 programım kurulu fakat add new device kısmında Controllers, HMI, PC sistems var ama Drivers kısmı yok. ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz ?

Drives kısmı için Tia Portal ın StartDrive programını kurman lazım.v13 kullanıyorsan v13 start drive i indirmen gerekiyor.Siemensin sitesinden bulabilirsin.

Tia Portal V13 Yükledim Lisans İşlemlerini de Yaptım Yeni Proje Açıp CPU Seçimi Yapmama İzin Vermiyor ADD (Ekle) Butonu Aktif Olmuyor Lisans Kontrolü Yaptığım da Tamamı Yeşil Olarak Görüyorum Yardımcı Olabilirmisiniz.

yanlışın var
yapar eğer vindows 10 kullanıyorsan bazen sıkıntı olabilşyor önce otomation licence menegeri çalıştır sonra tia portalı yönetici olarak çalıştır sorun hallolur
iyi bir bilgisayarcı tanıdığın varsa tia portalın kullanacağı portlara her zaman erişim izni versin ayrıca otomation licence menageri başlangıçta çalıştır

Tia Portal V13 Yükledim Lisans İşlemlerini de Yaptım Yeni Proje Açıp CPU Seçimi Yapmama İzin Vermiyor ADD (Ekle) Butonu Aktif Olmuyor Lisans Kontrolü Yaptığım da Tamamı Yeşil Olarak Görüyorum Yardımcı Olabilirmisiniz.
Bendede aynı problem vardı kardeşim yönetici olarak açarsan add butonu geliyor. Ben öyle çalıştırıyordum. Ama tekrar silip yükledim bu sefer yönetici olarak açmasamda ekleyebiliyorum

Bendede aynı problem vardı kardeşim yönetici olarak açarsan add butonu geliyor. Ben öyle çalıştırıyordum. Ama tekrar silip yükledim bu sefer yönetici olarak açmasamda ekleyebiliyorum

Teşekkür Ederim Sorunu Çözdüm Yönetici Olarak Başlatınca Add Butonu Geldi Sanırım Proğrama Sürekli Yönetici İzinleri vermek gerekecek

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri