Siemens s7 cpu 222 dc-dc-dc

munufe

Üye
Okulumuza İlk defa plc cİhazi aldik dc-dc-dc cikiŞli ve rÖleler baĞli. yanİ deney setİ Şeklİnde buna 220v kontaktÖrlerİ nasil baĞlayabİlİrİz. yardimci olursaniz sevİnİrİm

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bobin uçları (A1 A2 ) 24v olan kontaklarına uygulanan gerilim 220v olan küçük röleler var . bu rölelerin bobin uçalarına plc den gelen 24 v luk sinyali verdiğimizde kontakları durum değiştirmesiyle , kontaklara vereceğin 220 v gerilim kumanada etmek istedğin kontaktöre bağlayabilirsin.

yardımın için teşekkür ederim

megep sitesinden plc ile motor kontrolü modülünü indir, buradaki uygulamaların tamamı s7-222 ile yapılmıştır. 220 V. beslemesini 24 V. ile değiştir. yeterli olacaktır. takılırsanız yardımcı olurum. iyi çalışmalar hocam.

volkan özurul
bursa demirtaşpaşa eml
elektrik öğretmeni

munufe ' Alıntı:
Okulumuza İlk defa plc cİhazi aldik dc-dc-dc cikiŞli ve rÖleler baĞli. yanİ deney setİ Şeklİnde buna 220v kontaktÖrlerİ nasil baĞlayabİlİrİz. yardimci olursaniz sevİnİrİm

sn. munufe

deney seti halindeki rölelerimi değiştirmek istiyorsunuz yoksa bu rölelerin çıkışına kontaktörmü bağlamak istiyorsunuz onu tam olarak anlayamadım...

sn.koçhanelkektrik

sorunuzun yeri burası değil Kompanzasyon kısmıdır ...

ya arkadaşlar ben s7 cpu 222 kataloğunu nerde bulup indire bilirim. Biri bana yardımcı olabilirmi acaba.

24 voltluk röle üzerinden 220 v luk giriş uçlarını enerjilendirerek 220v luk kontaktörü sürebilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri