Siemens s7-300 tuch panelden ürün kaydı yapmak istiyorum

adem414141

Üye
S7-300 ve tia pottal ile bi sistem kurup tuch panelden bu urunun siparisini girip kaydedip gecmise donuk takibini yapmak istiyorum .
yani sistem su olucak bi havuz sistemimiz mevcut operator urunu havuza koyduktan sonra urun nosu nu ekrana kaydrdicek urun bu havuzda en fazla 10 dakika kalicak 10 dakika sonunda urun havuzdan cikarilmassa hatali olarak kayit altina alinicak ve bu urunler gecmise donuk takibi yapila bilecek bunu nasil yapabilirim .

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merak ettiğim konu, halihazırda sipariş takibini yaptığınız bir sisteminiz(Veritabanı ) var mı yoksa yeniden mi tasarlanması gerekiyor ?

Kullanılacak panal siemens touch panel mi ?

Islemi hallettim tesekkur ederim [emoji4]
İşlemi halletti iseniz bunu burada paylaşmanız mümkün mü acaba?
En azından sorulmuş bir soru ve çözümünü burada görüp faydalanmak isteyen birileri olabilir.

Biraz ugrasla halloldu s7 300 plc op 77 a panel kullandim

Bi data plok acip kayitli recete array[0..999]of struct data tipi olusturdum
Anlik bi recete daha olusturup bunu scl tipinde iki komutla buraya kaydettim biraz karisik vi anlatim oldu ama eger ihtiyac durumunda yardimci olabilirim

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri