siemens s7-300 ilk programlama

selam arkadaşlar.. daha önce siemen plc pogramladım ama benden önce o plc programlanmıştı. ben sildim yenisini yazdım bir sorun çıkmadı. ama bir ABB plc yi programlarken ki bu plc benden önce programlanmamış sıfır bir plc idi, farklı birtakım işlemler yaptım, versiyon yükledim yani plcye hangi yazılım paketi ile program yazacağımı belirttim, IP verdim, reset attım. daha sonra programladım. bu versiyon işlemlerini birdaha tekrarlamadım. şimdi benim asıl sorumda bu ... ben siemens s7-300 cpu 315 2dp/pn yi programlayacağım. ama buda sıfır direk programı atabilir miyim yoksa daha farklı ne yapmam lazım.... yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Teşekkür ederim.....

mustak kardeş daha önceki yardımların içinde ayrıca teşekkür ederim.
yani senin dediğinden anladığım; normal yüklemedir. ABB de yaptığım gibi farklı bir işlem bir reset gerekmemektedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaşlar merhaba, bende RS 232 / PPI multi-master cable (6ES7 901-3CB30-OXAO/SC-T7C39560) var. Bu kablo ile S7 300 CPU 315 PLC'ye bağlanabilirmiyim, bu kablo ile olmazsa hangi kabloyu kullanmalıyım, Şimdiden teşekkür ederim

Sy. ismet16
s7-300 ler MPİ protokolünü desteler PPI kablosuyla sadece s7-200 plcleri programlıyabilirsin aşağıdaki vermiş olduğum kablo türlerinden biri işinizi görecektir.
PC-S7 Adapter USB PC ile S7 PLC için bağlantı adaptörü (USB için) + 5m kablo 6ES7 972-0CB20-0XA0
PC-S7 Adapter RS232PC ile S7 300 / 400 PLC için bağlantı adaptörü (RS232 için) 6ES7 972-0CA23-0XA0

iyi çalışmalar..

ben normalde ppi adaptörle s7-300 programlamıştım ama şimdi programlayamıyorum. özel olarak seçmemiz gereken bişeymi var ?

Simatik S7 mEC plc için hangi programı kullanmam gerekli. (6ES7 677-1DD00-0BA0)
S7-300 serisi mi?
teşekkürler.

özel olarak seçmeniz gereken bir şeyler var evet.

bir kere PLC hangi haberleşmeleri destekliyor incelemeniz lazım. PC-PLC bağlantısı nasıl olacak bilmeniz lazım. PC-PLC bağlantısı için gereken kablo ve/ve ya bir cihaz varsa almanız lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri