Siemens S7-200 plc S7-1200 dönüşümü hakkında...

Bugün, geçici olarak bulduğum başka bir bilgisayara kurdum Step7 MicroWIN programını ve çalıştırdım. PPI kablosu ile bağlanarak programı çektim üzerinden. Sonrasında "TIA Portal V14" programı ile dönüştürmeye çalıştım ancak ekteki resimde de görüleceği üzere uygun dosya olarak görmüyor S7200 dosyalarını (.mwp) görmüyor. Bu noktada sizce yanlış olan nedir...

Aynı migrate programını S7300 programı için denedim sorun çıkmıyor...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ayrıca bugün geçici olarak bulduğum bir bilgisayara programı kurdum ve çalıştırdım. PPI kablo ile PLC üzerinden programı da çektim. sonrasında ekte de göreceğiniz üzere "TIA Portal V14" programı üzerinden Migrate yapmaya çalıştım ve S7200 programlarının ( .mwp uzantılı )hiç birini göremedi program. Test amaçlı S7300 programlarına baktım ve sorunsuz çalıştı. Burada ne hata yapıyorum bilemedim.

Ekli dosyalar

• TIA Portal V14 ekran görüntüsü.docx
    116.7 KB · Görüntüleme: 15
Tekrar merhaba Şef112,

Program daha öncesinde kurulmuş herhalde. Ekte görüldüğü gibi gün doldu uyarısı veriyor. Ne yapabilirim acaba...
Installation directly without have to install fisrt the V4.0
Unpack 4_0_7_10_Service_Pack.zip
Go to the folder STEP7-MicroWIN_V40_SP7.
Replace setup.inx, install.
Go to folder C:\Program Files\Siemens\STEP 7-MicroWIN V4.0\bin\
and replace datamanagers200.dll.
Good luck!

Ekli dosyalar

• datamanagers200.rar
    397 KB · Görüntüleme: 11
  • setup.rar
    39.3 KB · Görüntüleme: 11
Installation directly without have to install fisrt the V4.0
Unpack 4_0_7_10_Service_Pack.zip
Go to the folder STEP7-MicroWIN_V40_SP7.
Replace setup.inx, install.
Go to folder C:\Program Files\Siemens\STEP 7-MicroWIN V4.0\bin\
and replace datamanagers200.dll.
Good luck!
Merhabalar,
Ekli dosyaları açamıyorum. Arşiv dosyaları hatalı veya bozuk uyarısı veriyor. Kontrol edebilir misiniz acaba...
İyi çalışmalar...

STEP7-MicroWIN_V40_SP7 indirip onun içerisine inx uzantılı dosyayı yapıştıracaksınız, daha sonra kurulum bittikten sonrada dll dosyasını ilgili yola yapıştıracaksınız.

İlginiz için çok teşekkür ederim. Ancak bir sorunum daha var. PPI kablo ile PLC üzerinden programı çektim. Sonrasında "TIA Portal V14" programı üzerinden Migrate yapmaya çalıştım ve S7200 programlarının ( .mwp uzantılı )hiç birini görmedi program. Test amaçlı S7300 programlarına baktım ve sorunsuz çalıştı. Burada ne hata yapıyorum bilemedim.

İlginiz için çok teşekkür ederim. Ancak bir sorunum daha var. PPI kablo ile PLC üzerinden programı çektim. Sonrasında "TIA Portal V14" programı üzerinden Migrate yapmaya çalıştım ve S7200 programlarının ( .mwp uzantılı )hiç birini görmedi program. Test amaçlı S7300 programlarına baktım ve sorunsuz çalıştı. Burada ne hata yapıyorum bilemedim.
tia portal v14 microwin programlarını açmaz sadece s7300 projeleri migrate yapar

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri