Siemens S7-200 cpu 222 plc lerde freeport kontrolü

BetulSahin

Üye
Arkadaşlar sitenize yeni üye oldum.Yapmak istediğim bir projem var .Yardımcı olursanız sevinirm.
Siemens S7-200 cpu 222 plc lerde freeport kontrolü yapıcam
porttan bilgi okuma ,bilgi gönderme..vs
(freeport komutları varmış sanırım) C 'de yapmak istiyorum .Nerden başlamalıyım ? Neleri bilmem gerekiyor ? Nasıl yaparım ?Şimdiden tşkkrlr.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
C de bu olayı yapmak icin ilk önce com kontrolü sağlamak lazım buna uygun bir dll varsa read write yöntemleriyle com portdan veri okunabilir ve yazılabilirde s7-200 direk com porta bağlayabilirmisin onu bilmiyorum PPI kablon varsa bu sadece PPI protokolünü destekliyor diye biliyorum.

slm betul s7 200 serısınde freeport komutları gönderme için xmt alma için ise rcv olarak bilinmektedir. ama bunları kullanmak ıcın bır takım ayarlamalar yapman gerekir orn: transmit için smb30 byte ını ayarlaman gerekır sana bununla ılgılı bır ornek proje gönderebılırım

weed kolay gelsin. benim bir barkod projem var. ama okunan değerleri yazıcıdan barkod olarak alacağım. yapacağım işlem şu: kolinin ebatlarını ve ağırlığını ölçerek bunların değerlerini yazıcıdan barkod çıktı olarak alacağım . kullanacağım plc siemens.yolayacağın örnek işimi görürmü bilmiyorum ama, yardımcı olabilirsen sevinirim. kolay gelsin

Çok teşekkürler

s7 200 freeport ve seri printer ile ilgili döküman varmı?

BetulSahin ' Alıntı:
Arkadaşlar sitenize yeni üye oldum.Yapmak istediğim bir projem var .Yardımcı olursanız sevinirm.
Siemens S7-200 cpu 222 plc lerde freeport kontrolü yapıcam
porttan bilgi okuma ,bilgi gönderme..vs
(freeport komutları varmış sanırım) C 'de yapmak istiyorum .Nerden başlamalıyım ? Neleri bilmem gerekiyor ? Nasıl yaparım ?Şimdiden tşkkrlr.
burada s7-200 un profıbus modulunu kullanmanı sıddetle tavsıye ederım .sorunsuz calısıyor

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri