Siemens S5 Flag Sorunu

aakodi

Üye
Bir alman makinası,CPU pilleri bitmiş ve flash memory yoktu,üretici firmadan programını rica ettik gönderdiler.programı yükledim,run a geçti,sistem normale döndü bana göre,fakat bir sorun var
3 eksen var makinada eksen 1 lambası ynıp sönmesi gerekiyordiğer 2 eksen lambaları yanıp sönüyor
online bağılandım ve karşıma flag (merker) çıktı bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş varsa
programı upload ediyorum

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/2699__25_01_02_wb-rar.10762/

F191.3 ne zaman etkin olacak onu çözemedim
A 8.6 çıkış olması için A 37.5 olması gerek oda F 191.3 olmadığı için sorun programı inceleyip yardımcı olabileceklere teşekkürler

Saygılarımla.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sayın aakodi isimli kulanıcımız verdiği dosyayı diğer kulanıcıların indirebilmesi için site içerisine yüklüyorum.Rar kontrol edilmiştir çalışmaktadır.

Saygılarımla

Ekli dosyalar

• 2699__25_01_02_wb.rar
    94.4 KB · Görüntüleme: 24
Dosya şimdi açıldı, akşam bakıp yardımcı olmaya çalışayım.

ok
inş. bir sonuca ulaşırım bu makinadan türkiyede başka yok
olmadı almanyadan yardım isteyecem
muhakak çözmem gerek

Programı inceledim,.F191.3, FY191 ( Byte ) içinde bulunuyor. FB101,111,121,131 blokları içinde kullanılmış. F191.3 bu eksenin enkoder geri beslemesiz çalıştığını gösteriyor. Sorun sanırım buradan kaynaklanıyor. IP246 modülünün kitapçığı linkte var, burada '' axis attiributes '' bölümünü okursanız size yardımcı olacaktır. Konunun altındaki bit 3 '' position controller '' = F191.3.

http://download.gongkong.com/file/company/8284/IP246EN.PDF

Aklınızda bulunsun, herhangibir giriş, çıkış ya da flag'ın nerede set edildiğini bulamazsanız onun byte ya da word olarak kullanılıp kullanılmadığını cross referance ile arattırın.

teşekkürler

LENZE EVS9330-ES servo sürücüye bağılı eksen motoru ve motorun pozisyonunu resolver okuyor limit swiclerin arasında şu an motor aceba cpu programını yeni yüklediğim için yerini bilmiyormu yoksa değerini okumuyormu pc kontrolü var win 95 ile çalışıyor ve wincc kurulu nceleyip sonucu bildiririm.

Saygılarımla.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aynen dedğin gibi çıktı ustam IP246 modulü işlev yapmıyor makina uzun süre kapalı kalınca veriler sıfırlanmış Şimdi kara kara düşünüyorum nasıl IP246 ayarlarını yapacam?Almanyadan da bilgi aldım onlarda senin söylediğini tastik ettiler ama ellerinde IP246 ile ilgili datalar yokmuş Bakalım ne yapacağım.

Saygılarımla.

Resolverden gelen bilgiyi görüyormusunuz ekranda, bunu bir kontrol edin. Tam hatırlamıyorum ama CPU pilinin bitmesi IP246 modülünün verilerini etkilemeyebilir. Diğer bilgisayarda buna benzer bir modül olan makinenin programı vardı akşam bir bakarım müsait olursam. 115U plc mi var makinede?

Evet 115U cpu var.3 adet lenze servo var.siwarex var.varda var :)makina 5 yıl yatmış :) bir çok sorun vardı bayağı yol katettik com246 programı ile dataları (bulabilirsem) yüklemeye çalışacağım.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603
Son üye
devrim25

Yeni konular

Geri