Siemens s-7 200 plc programlamada yardım?

a.baki

Üye
1-)Lambanın dört ayrı yerde bulunan anahtar ile yakılıp söndürülmesi
2-)Bir motorun dönüş yönünü 2 anahtar ile tespit edip lambalar ile sonuçu gösteren program
3-)Bir benzin istasyonunda pompa start anahtarı 1khz sinyal işareti ile doluma başlamaktadır
4-)Atelyede bulunan gammer cihazı hafta içi saat 08:00-10:00 ,10:20-12:05,13:00-15:00 ve 15:00-17:00 saatleri arasında otomatik olarak çalışması istenmektedir
5-)PLC ile 16 farklı ağırlık otomatik olarak sınıflandırılaçaktır (Analog IO Kullanılmayacak devre tasarlanacak)
6-)Bir su arıtma sisteminde 1 adet üretim motoru,1 adet yıkama motoru ve 5 adet valf bulunmaktadır.Bu valflerin açılma kapanma zamanları ayarlanarak sistemde üretim altdan yıkama ve üsten yıkama işlemleri gerçekleştirecektir ancak istenildiği zaman üstten yıkama işlemi iptal edilebilecektir.

Tez ödevimiz lütfen yardımcı olurmusunuz şimdiden teşşekkür ederiz.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
yazdıklarınızı hazır istemek yerine yapmaya çalışın ve yapamadığınız noktalarda yardım isteyin böylece konuyu öğrenmiş olacaksınız.

Ankarada iseniz birebir yardım edebilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
yazdıklarınızı hazır istemek yerine yapmaya çalışın ve yapamadığınız noktalarda yardım isteyin böylece konuyu öğrenmiş olacaksınız.
Zamanın en büyük sorunlarından biride bu değilmi sayın abim? Milletimizi hazıra alıştırdılar maalesef.

öncelikle teşekkür ediyorum.plc konusun da cok iyi oldugumu söyleyemem işim acil olduğu için yardım istemiştim.ayrıca hazıra alışmadım dediğim gibi acil oldugu için yardım istedim.

Forum istatistikleri

Konular
127,962
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri