Siemens plc ossd kullanımı

Benim kullandığım da IA yı ve IB de bağlayarak denemiştim ve ayar kademesini tek tek denediğim de sonuç alamamıştım. Birde dediğiniz gibi deneyeyim. Şu an dökümanı inceliyorum sanırım dediğiniz gibi bağlantı olması gerekiyor. Teşekkür ederim ilginiz ve vaktiniz için. Sonucu paylaşacağım değerli ustam

rica ederim. sonucu merakla bekliyoruz...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Selamun Aleyküm hayırlı günler. Sonuçları paylaşıyorum. Kocamanustanın dediği gibi, dökümanı inceleyip bağlantı yaptığımda sorunsuz çalıştı. İşaretledim zaten. Direkt olarak cihaz çıkışını emniyet rölesine bağlayarak ve ayar potunu 14 e alarak sorun çözülmüştür. Kocamanustam ve cevap veren herkese teşekkür ederim...

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-05-19 at 22.00.40.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-19 at 22.00.40.jpeg
    280.4 KB · Görüntüleme: 4
  • WhatsApp Image 2023-05-22 at 19.46.07.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-22 at 19.46.07.jpeg
    537.2 KB · Görüntüleme: 4
aleyküm selam. daha çok pilz'e ait güvenlik devre elemanlarına aşinayım. genelde kuru kontak emniyet siviçleriyle çalışmalarım oldu. ışın bariyerlerinde OSSD kullanıyoruz ama mekanik siviçlerde de bu özelliğin kullanıldığını mesajınızla öğrendim. sanırım bi süre sonra bu özellik standart haline gelecek. konunun sonuçlanmasına sevindim, geri bildirim için teşekkürler.

aleyküm selam. daha çok pilz'e ait güvenlik devre elemanlarına aşinayım. genelde kuru kontak emniyet siviçleriyle çalışmalarım oldu. ışın bariyerlerinde OSSD kullanıyoruz ama mekanik siviçlerde de bu özelliğin kullanıldığını mesajınızla öğrendim. sanırım bi süre sonra bu özellik standart haline gelecek. konunun sonuçlanmasına sevindim, geri bildirim için teşekkürler.
Hocam Şu an yeni kurulan tüm makinalar da bunlar standart haline geldi. Tüm yeni kurulum makineler de bu korumalar olmak zorunda. Tesis yeni kurulan bir tesis. Tüm makinelerimiz de bu switchler safety olarak kullanılıyor. Fakat önemli olan PLC ye gitmesi. Çünkü bu şekilde sistem kandırılabilir. Sonuçta emniyet rölesi dijital çıkış sağlıyor

Hocam Şu an yeni kurulan tüm makinalar da bunlar standart haline geldi. Tüm yeni kurulum makineler de bu korumalar olmak zorunda. Tesis yeni kurulan bir tesis. Tüm makinelerimiz de bu switchler safety olarak kullanılıyor. Fakat önemli olan PLC ye gitmesi. Çünkü bu şekilde sistem kandırılabilir. Sonuçta emniyet rölesi dijital çıkış sağlıyor

teknisyenler veya uzmanlar bi şekilde sistemi kandırabilir. buna PLC'ler de dahildir. burada kandırma, iptal etme ya da devre dışı bırakmanın operator tarafından yapılamaması anlaşılmalı. OSSD sağladığı güvenliği ben daha çok sinyalin kodlaması olarak algılıyorum. örneğin sinyali taşıyan kablonun fare tarafından yenilmesi veya fiziki olarak ezilmesiyle oluşan kısa devrede sistem hemen arızaya geçecek. aynı durum klasik kuru kontaklı emniyet siviçlerinde büyük sıkıntılara sebebiyet verecektir.

Plc yetkinliği olmayan bir kimse sistemi kandıramayacağı için daha uygun buluyorum. Sonuçta kuru kontağa köprü atmak kolaydır. İnsan yaşamı ucuz değil. Size katılıyorum sistem kısa devre veya toğrağa kaçak da bu elimizdeki switchler koruma yapmaktadır.

Plc yetkinliği olmayan bir kimse sistemi kandıramayacağı için daha uygun buluyorum. Sonuçta kuru kontağa köprü atmak kolaydır. İnsan yaşamı ucuz değil. Size katılıyorum sistem kısa devre veya toğrağa kaçak da bu elimizdeki switchler koruma yapmaktadır.

bu tur konularda plc'yi kandırmak için program bilmeğe gerek yok aslında ama neyse birilerinin aklına karpuz kabuğu düşürmeyelim. muhtemelen safety plc kullanmanız gerecek.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri