SIEMENS PLC lere hangi program hangi kablo kullanılmalıdır

mami66

Üye
Selam arkadaşlar benim genel bi kaç sorum olacak öncelikle kaç tane siemens plc (s7200 s7300 ......?) var ve hangi plc için hangi programı kurmalıyım bilgisayarıma ve hangi kablolarla plc ye veri yaza bilirim program çekerim bunları kısaca özetleye bilirmisiniz .TEŞEKÜRLER

Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
S7-200 , 300 , 400 , 1200
S7 200 tedavülden kalkıyor onun yerini S7 1200 alıyor. Sen onunla başlayacaksın (S7 1200 ile)
Program TIA portal V11 veya V12
Standart ethernet kanlosu işini görür (Bilgisayarlarda kullanılan ağ kablosu)

Saolun hocam öğrenmek için s7 1200 ona karar verdim bazı firmalar programlarının yedeklenmesini istiyor bizden elinde s7 300 400 falan var onlardan program çekmek için hangi program hangi kabloyu kullanmam lazım yazma şansınız varmı teşekür ederim..

Programalam kablosu USB/MPI nette ararsan görürsün.
Programlama için; TIA Portal Siemensin tüm ürünlerini programlıyor. (HMI paneller ve Scada dahil) Lisans alırken ihtiyacınız olan paketi seçmelisiniz.

kardeşim hmi ve plc programı konusunda ufak alt yapım var ama profesyonel değil ufak çaplı gemo felan yapıyorum ama nereden başlamam konusunda sıkıntı var geçen bi arıza başıma geldi omron eski cpu error ledi yanıyor muhtemelen pili bitmiş değiştirsem program elimde yok firma ateş pahası para alıyor bizede arada hamallık kalıyor.yaklaşık 7 yıldır şahsi olarak cnc ve benzeri makinaların tamirini yapıyorum ama bi yerde bana ait bi proje yapmak istiyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri