siemens plc kursları hakkında

keremx

Üye
merhaba, sıfır elektronik ve programlama bilgisi ile temel ve daha sonra ileri seviye diye tabir edilen 30'ar saatlik siemens plc eğitimi almayı düşünüyorum.

Bu eğitimler ne derece faydalı olur, ne seviyede programlama, servo kontrolü uygulamaları yapabilirim.

amacım kendi işimde makinalarda revizyon yaparak deneme yanılma yoluyla daha teknolojik bir üretime geçmek.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Kursun kötüsü olmaz ama ben kursu bitirince bir cok isi yaparim derseniz yanilirsiniz.

30 saatlik ders ile elbet bir cok sey yapilamaz ama neler yapilabilir onu merak ediyorum?

30 saatlik ders ile elbet bir cok sey yapilamaz ama neler yapilabilir onu merak ediyorum?
Eğer konuya ilginiz varsa bu sizin için sadece marş motoru görevi görür. Gerisi size kalmış.

Eğer konuya ilginiz varsa bu sizin için sadece marş motoru görevi görür. Gerisi size kalmış.
Konuya ilgim var ve yapilacak projemde hazir ama nasil yapilir ve ne lazim kisimlarini bilmedigim icin kursa gitmeyi planliyorum

kontrol kalemi forumunda paylaşılan kaynaklar ile çalışırsanız epey bir bilgiye sahip olursunuz. İnternette daha nice nice bilgiler var, başarılar.....

Konuya ilgim var ve yapilacak projemde hazir ama nasil yapilir ve ne lazim kisimlarini bilmedigim icin kursa gitmeyi planliyorum

PLC kursları genelde başlangıç, orta ve ileri seciye olmak üzere sınıflandırılır.İleri seviye kurs bile bir çok şeyi anlatmaz ve ya içermez.

Öncelikle yapacağınız projeyi iyi analiz edin.Mevcut elektrik bilginize göre de sınıflandırma yapabilirasiniz.Mesela pid kontrol uygulaması , servo kontrol uygulaması , digital input output uygulaması vb gibi.

Bu bilgileri bizimle paylaşırsanız daha detaylı bilgi verebiliriz.

Kontrol kalemi forumunda paylaşılan kaynaklar ile çalışırsanız epey bir bilgiye sahip olursunuz. İnternette daha nice nice bilgiler var, başarılar.....

açıkçası okuyarak, pratiği deneme yanılma yoluyla oynaya oynaya keşfedecek kadar boş vaktim yok. kurs ile daha hızlı bir eğitim düşünüyorum tabi eğer faydalı olabilirse

PLC kursları genelde başlangıç, orta ve ileri seciye olmak üzere sınıflandırılır.İleri seviye kurs bile bir çok şeyi anlatmaz ve ya içermez.

Öncelikle yapacağınız projeyi iyi analiz edin.Mevcut elektrik bilginize göre de sınıflandırma yapabilirasiniz.Mesela pid kontrol uygulaması , servo kontrol uygulaması , digital input output uygulaması vb gibi.

Bu bilgileri bizimle paylaşırsanız daha detaylı bilgi verebiliriz.

merhaba, açıkçası elektrik bilgim çok ileri seviyede değil, basit seviyede diyebiliriz ama üniversite mezunu sayısalcı biri olarak kafam basar eğer öğretilirse :)

yapmak istediğim şey ise ; servo kontrol ve sürücü ile asenkron motor kontrolü, aynı zamanda ekran üzerinden bunların ayarlanması

Moderatör tarafında düzenlendi:
açıkçası okuyarak, pratiği deneme yanılma yoluyla oynaya oynaya keşfedecek kadar boş vaktim yok. kurs ile daha hızlı bir eğitim düşünüyorum tabi eğer faydalı olabilirse

merhaba, açıkçası elektrik bilgim çok ileri seviyede değil, basit seviyede diyebiliriz ama üniversite mezunu sayısalcı biri olarak kafam basar eğer öğretilirse :)

yapmak istediğim şey ise ; servo kontrol ve sürücü ile asenkron motor kontrolü, aynı zamanda ekran üzerinden bunların ayarlanması
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/delta-plc-videoları.118187/ burada Delta plc servo kontrolü ile ilgili videolar var bir göz at istersen

PLC lerde servo motor kontrolü çok kolay bir iş değildir.Aslında ,servo motor kontrolünden önce elektrik seviyenizi biraz artırırsanız servo kontrol yapmak daha kolay olacaktır.

Sürücü ile asenkron motor kontrolü nispeten daha basit bir iştir.

HMI ise ( sizin ekran diye belirttiğiniz ekipman ) kolay denilebilecek bir iştir.

Forum istatistikleri

Konular
128,177
Kullanıcılar
449,938
Son üye
Dragonov

Yeni konular

Geri