siemens plc kaynak hakkında?

red_ejder

Üye
arkadaşlar iş yeri degişikligi yaptım ve yeni firmada siemens plc kullanılıyor vede 15 gün deneme süresi verdiler ya plc cözersin yada başka bir elaman buluruz dediler gercekten sizlere ihtiyacım var daha önce panasonic plc kulladım vede şiir yazar gibi program yazıyorum sizlerden ricam bana her türlü konuda yardımcı olmanız nede olsa aynı meslegi taşıyoruz firmanın kullandıgı s7200 plc ve siemens kontrol paneli forumu baştan aşagı gezdim siemens hakkında okumadıgım döküman kalmadı sizden ricam bana yol göstermeniz yoksa işsiz kalıcam :(

1) s7200 hangi program kullanıcam
2) s7200 cok detaylı bir döküman arşivi
3) s7200 hakkında yazılan ögretici bir kitap nerden temin edebilirim
4) kontrol panelini nasıl programlıyoruz ve programı mevcutmu
5) siemens plc hakkında varsa egitim seminerlerii
6) siemens plc yazılan programlarınız paylaşırsınız sevinirim

easyview kontrol panelini kullandım

eger yanlış kelimeler ve isteklerde bulunmuşsam gercekten özür dilerim beni anlayışla karşılayacagınıza eminim ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Recep ÇETİN'in s7 200 Plc'lerle otomasyon kitabını tavsiye ederim.Birsen yayınevinden bu kitaba ulaşabilirsin.Çok anlaşılır dilde yazılmış,bol örnekli bir kitap.S7200 plc'lerle aradığın birçok sorunun çözümünü bu kitapta bulabilirsin.Zaten sitede araştırırsan birçok kişi tarafından tavsiye edildiğini görürsün.
Kolay gelsin.

Weed

weed ' Alıntı:
walla form dada bi sürü bilgi döküman var arama yapabilirsin..
ayrıca elimde siemens in kendi sitesinde yayınladığı örnek uygulamlarf ve açıklamaları var..
yaklaşık 60 tane her daldan uygulama.. ancak ingilizce bende onları yollayabilirim sana..

onLar benim işime çok Yarar yolllayabilirsen...

******@mynet.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
yardım eden arkadaşlara sonsuz teşekkürler yanlız bir sey sorcam recep cetinin kitabımı daha yarayışlı olur yoksa forumda verilen türkce PDF dökümanmı beni aydınlatırsanız sevinirim saygılarımla

arkadaşım forumdaki pdf ler çok güzel içerikli ve öğretici. ama recedp çetinin kitabını tavsiye ederim..

piyasada bulamadım recep cetinin kitabını birsen yayın evine kadar gittim stokcularda belki bulursun dedi içimden dedim acaba kitap yasaklımı nedir :(

istanbulda satan yer varsa adresini verirseniz sevinirim arkadaşlar

kitaba gerek yok bence ejder ..plc nin mantıgını biliyosun zaten bilg.na microwin i kurduktan sonra program yazmaya baslamaman icin hiç bi sebep yok bence..istersen yapmak istedgin uygulamayı anlat ona gore soru ve cevaplar bulalım..

Mustak arkadasın linkini verdiği Turkce PDF cok faydalı.Tavsiye ederim.Ben de işyerinde basılı hali kitap olarak mevcut .30 dan fazla proje yaptık s7 200 le hala gerektiginde o kitaptan faydalanıyoruz.

Bunun dısında bulabilirsen Salman Kurtulan hocanın kurs notları da cok faydalı.
Bulamazsan ve forumda daha evvel paylasılmamıssa scaner da tarayıp paylasabilirim hafta sonu.

Selamlar.Kolay gelsin

iarslan ' Alıntı:
Mustak arkadasın linkini verdiği Turkce PDF cok faydalı.Tavsiye ederim.Ben de işyerinde basılı hali kitap olarak mevcut .30 dan fazla proje yaptık s7 200 le hala gerektiginde o kitaptan faydalanıyoruz.

Bunun dısında bulabilirsen Salman Kurtulan hocanın kurs notları da cok faydalı.
Bulamazsan ve forumda daha evvel paylasılmamıssa scaner da tarayıp paylasabilirim hafta sonu.

Selamlar.Kolay gelsin

valla dostum öyle bir sey yaparsan o kadar cok makbule gecerkii üfff diyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri