Siemens Plc ile Oransal Vana

emocan542

Üye
Merhabalar, ben bir yerdeki dereceyi pt100 ile ölçüp örneğin 70 derece de sabit tutmak istiyorum. 4 - 20 mA Oransal vana yardımıyla da buhar geçişi sağlanıp derece sabit tutulmaya çalışılacak, fakat hiç siemens plc kullanmadım. Bununla ilgili hangi parçaları kullanmalı ve neler yapabilirim konusunda yardım edebilirseniz sevinirim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bu iş için yapmanız gereken PID kontrol uygulamasıdır.

Siemens s7 1200 serisi CPU1214 dc/dc/dc kullanabilirsiniz.işinizi fazlasıyla görür.ama 4 kanallı analog output modülü eklemelisiniz .internette ürün kodunu bulabilirsiniz.

Ayrıca PT100 kullanacağım demişsinz.Bunun için de ayrı bir modük kullanmanız gerekir.Ya da pt100 ü 4-20 mA e çeviren bir dönüştürücü kullanırsanız yapmanız gereken sadece 4 kanallı analog input modülü eklemektir.internette ürün kodunu bulabilirsiniz.

PT100 için kullanmam gereken modül sanırım sb1231 RTD. Yardımlarınız için teşekkürler.

SB değil SM olmalı.Bir daha kontrol edin.

SB ler sinyal boıard olarak geçer.İstediğiniz sayıda input barındırmayabilir.

Ama SM ler signal moduül olarak geçer ve sizin istediğiniz 4 tane inputu barındırır.

Kolay gelsin.

Diğer marka plc lerin bazılarında sistem set edilen dereceye göre auto tuning yapıldığı zaman sistem pid parametlerini kaydedip sonraki çalışmalarda otomatik olarak derecede bırakıyordu. Siemenste de bu şekilde bir auto tuning var mıdır ?

nasıl yapıldığıyla ilgili elinizde örnek var mı peki ?

bunun gibi bir kurutma projem var bende pid ile kontrol etmiştim kolay bir uygulama merak etme tabı benım projem buyuktu ve ıstetenen farklıydı kolay gelsın sımdıden

siemens rtd modulleri pahalı istersen ENDA ECCC411 lv cihazını da kullanabilirsin. pt100 den gelen sinyali dönüştürebilirsin. Cihazın üzerinden pt100 çıkışına göre ayar yapmak gerek ama bunu unutma mA yada V çıkışı olduğunu belirtmen gerekir. Kimya fabrikasın da kullanmıştım ben işimi gördü.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri