Siemens PLC ile Basınç Kontrolü

bycarnaqe

Üye
öncelikle herkese kolay gelsın bennım plc ile pıd kontrolu nasıl yapılır ogrenmem lazım çok acil bi şekilde detay şu bir komprasör basıncını plc de pıd kontrol yapacagım set edılen deger yaklastıkca motor ınvertoru yarı devır calısacak lutfen acıll yardımm :(( ????

Simatic manager'de hazır PID blokları var. Onları kullanarak çok rahat bir şekilde yapabilirsin. CONT_C bloğuyla yapmıştım.

biraazcık daha detay alabılırmıyım pıd ın mantgını anladım ama neyı nerde kullanacagımı bağdastıramadıgım ıcın birşey yapamıyorum . birde hangı plc de 200 1200 300 400 ? s7 nin

Basınç transmitterinden 4/20 ma akım çıkışı olur.Bunu analog modulle okutulur.Okunan bilgiler sayısal değerdir mesela 0'barda 500 gibi bazı analog modullerde sen sıfırlama yapabilirsin.Plc ile 0 barda 500 gösterdi.basıncı verdin 5 bara sabitledin değere baktın 950 verdi sen bunu 950-500=450 450/5=90 bir barda okuduğun değer.Daha sonra 500 ü kendinden çıkararak plcde sıfılama yap.Çıkan sonucu 90 böldür kalanda senin basınç okunan değerin olacak.Siemens'te yapmadım hiç onun için sadece mantığını anlatayım dedim.

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,887
Son üye
ckiplano

Yeni konular

Geri