Siemens PLC Arayüzler TP 070-OP7-TD200

arkadaşlar siemens s-7 200 plc'lere baglanacak bir panel(tp070-td200-op7)'den herhangi birisi hakkında nasıl plc üzerinden bu paneller nasıl programlanır hangi komutlar kullanılır elinde bu tür örnekler olan arkadaşlardan paylaşım istiyorum teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaşım merhaba,
TD 200' ü rs 232 bağlantı kablosu ile S7 200' e bağlıyorsun,
TD200 wizard diye bir menü var, buraya girerek adım adım programlıyorsun, kullanımı çok basit,
girdiğinde göreceksin. yapamadığın bir şey olursa yardım edebilirim.

Td 200 BaĞlanti Ve Programlari Nasil Yapilir Hakkinda Bİlgİ İstİyorum TeŞekkÜrler

USTA ' Alıntı:
Td 200 Bağlanti Ve Programlari Nasil Yapilir Hakkinda Bilgi istiyorum Teşekkürler

merhaba,
TD200' ü dişi dişi RS 232 kablosu ile S/ PLC' ye bağlıyorsunuz. hiç bir bağlantı ayarı vs.. yapanıza gerek yok. Sonra S7' de TD200 Wizard' dan programlamayı yapıyorsunuz. Bu kadar basit, panele program gidiyor.

OP7 de olay biraz daha farklı ve geniş çaplı.
Bunun için bir eğitim dökümanı hazırlıyorum. OP7 ve TP panellerin kullanımı ve devreye alınması ile ilgili.
Tamamlandığında sizinle paylaşırım.

td 200 programlamak için sadece s7 200 programına ihtiyacın var program td 200 için girdiğin parametreleri cpu nun içinde çalıştırıyor yani herhangi başka bir programa ihtiyacın yok.Gelelim diğer arayüzlere bunlar için ayrı programlara ihtiyacın var örneğin win cc felx veya protool gibi programlara ihtiyacın var yani anlıyacağın siemensten oparatör paneli aldınmı birde program alman gerekiyor olay bu.İllede siemens panel kullanman gerekmiyorsa hitech ki dene derim adp isminde bir programı var çok kolay diyemem ama biraz uğraşınca bayağı kolay

arkadaşlar bu td 200 ile ilgili elinde döküman olan varmı ben bu konuda yeniyim elimde cpu ve td 200 paneli var ama bağlanamıyorum mesela ınput 0.0 geldiğinde ekranda motor yazsın nasıl yapabilirim yardım ederseniz sevinirim.herkesten allah razı olsun

slm arkadaşlar tools araçlar menüsünden text wizard ı seçin sonra next-next-next-next-user menü-adresleri yaz -ok-next-next-next-evet-finish

arkadaşlar plc ile uğraşıyorsanız kimseden gerçek yardımı alamazsınız herkes üstü kapalı açıklar ancak siemensten 4440747 den her türlü bilgiyi alabilirsiniz mesela ben 1 adet s7 200 bir adet s7 300 eğitim seti aldım siemens yardım hattıda her türlü desteği veriyor burada kimseye (bende dahil) ağız eğmenize gerek yok

zaten TD 200 bağımsız bir panel yani PLC ne emrederse onu yapar touch paneller gibi değil işin doğrusu şu başarmak için çok çalışmalısınız o kadar başka bir şey yok TD 200 ünde programı diye birşey yok plc de ne yazarsan TD 200 onu yapar.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri