Siemens Operator Paneli Upload

pc den prosave programını açın ve backup dedikten sonra complete backup seçin ve OP panelden yukarı ok tuşu ve esc tuşuna aynı anda basılı tutarken enerjivi verin panel transfer moda geçecektir. daha sonra backup u başlatın örnek.psr uzantılı olarak backup ı alırsınız daha sonra tekrar yüklemek için aynı işlemleri prosave programının restore bölümünden programı daha önce almış olduğunuz psr uzantılı yedeğinin olduğu dosya yolunu gösterek restore dediğinizde panele tekrar yükleyebilirsiniz.alınan backup a mudahale yani değişiklik yapılması mümkün değildir programın içeriğini açamazsınız eğer op programının kendisinde değişiklik yapmak istiyorsanız malesef ki programı yazan adamdan setupunu almak zorundasınız aslında çok kolay bir işlem yaptıktan sonra emin olun bu kadar basitmiş diye kendinize kızacaksınız kolay gelsin bu arada aşağı ok ve esc tuşuna basarsanız panelin içindeki programı silersiniz dikkat edin

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaslar merhaba bir problem hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var

sistemimizde s7 300 baglantılı OP 17 hmı panelini kullanıyoruz.Protools lite v6.0 sp3 sahibim.PLC içinde Projemizde OP17 MPI dalına baglanmış ve adresi : 1 OP 17 kullandıgımız panellerden biri arızalandı. ve orjnal projemiz elimizde mevcut.

1-ilk önce diger Op 17 sistemlerin backup almak istiyorum. Manual den ögrendim kadarıyla dip switch 1:0ff 2:eek:ff 3: 0ff 4: on yaptım MPI ile baglanmak için OP üzerinden profibus DP soktum MPI kablosunu taktım field PG den protools programını açıp file-upload- prereferans kabloyu : MPI seçtim OP adresi : 1 yaptım ( OP mpı dalına 1 adresinden baglanmış ) start dedim transfer gerçekleşmedi. kablo hatası verdi. MPI seciliyken adresi :0 yaptım ( set pg mpı adresi) yine aynı hatayı verdi.

MPI kablosu için yaptıgım dip siwitch ayarı dogru mu ? protools da upload işlemi dogru mu? op 17 nin backup nı alırken OP 17 uzerinden bir şeyi aktifleştirmem gerekli mi?

Yeni sipariş ettgim OP 17 takarken orjinal proje mi protools da açabiliyorum download aşamaları konusunda yardımlarınızı bekliyorum
ve diğer op 17 lerin protools ile upload aşamaları hakkında yaprdımlarınızı bekliyorum.

Arkadaslar merhaba bir problem hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var

sistemimizde s7 300 baglantılı OP 17 hmı panelini kullanıyoruz.Protools lite v6.0 sp3 sahibim.PLC içinde Projemizde OP17 MPI dalına baglanmış ve adresi : 1 OP 17 kullandıgımız panellerden biri arızalandı. ve orjnal projemiz elimizde mevcut.

1-ilk önce diger Op 17 sistemlerin backup almak istiyorum. Manual den ögrendim kadarıyla dip switch 1:0ff 2:eek:ff 3: 0ff 4: on yaptım MPI ile baglanmak için OP üzerinden profibus DP soktum MPI kablosunu taktım field PG den protools programını açıp file-upload- prereferans kabloyu : MPI seçtim OP adresi : 1 yaptım ( OP mpı dalına 1 adresinden baglanmış ) start dedim transfer gerçekleşmedi. kablo hatası verdi. MPI seciliyken adresi :0 yaptım ( set pg mpı adresi) yine aynı hatayı verdi.

MPI kablosu için yaptıgım dip siwitch ayarı dogru mu ? protools da upload işlemi dogru mu? op 17 nin backup nı alırken OP 17 uzerinden bir şeyi aktifleştirmem gerekli mi?

Yeni sipariş ettgim OP 17 takarken orjinal proje mi protools da açabiliyorum download aşamaları konusunda yardımlarınızı bekliyorum
ve diğer op 17 lerin protools ile upload aşamaları hakkında yaprdımlarınızı bekliyorum.

OP ile Pc arasındaki bağlantıda hangi kablo türünü kullanacaksanız bunu hem op deki transfer ayarlarından hemde pcdeki programın bağlantı ayarlarından seçmeniz gerekli.Ayrıca op arkasındaki dipswitchleri de doğru olarak ayarlamalısınız.

Prosave ile çekilmiş bir programı başka bir inç teki aynı tipteki ekrana yüklenebilir mı?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri