Siemens Operator Paneli Upload

torex

Üye
Siemens OP7 operatör panelinin içindeki programı upload etmek istiyorum. Prosave ile denedim fakat bağlantı kuramıyor. Flash belleğini sildikten sonra transfer moduna geçiyor ve yükleme yapabiliyorum. Bu programın yedeğini nasıl alabilirim. ???

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba
Protool pro denedinmi

Ayrıca öncelikle protoolda yeni bir proje acıp OP7 panelini seceksin daha sonra UPLOAD yapmayı dene

Bu şekilde yapabilirsin...

OP7 de upload imkansızdır. Dahaüst OP lerde mümkündür.

electronics ' Alıntı:

Merhabalar,
Simatic OP27 operatör panelinin yazılımını upload edilebilinir mi? Ve edilebilinirse nasıl ve hangi programla???

Teşekkürler.

electronics ' Alıntı:

Op7 ile upload (backup)mumkundur.Bunun için protool prosave programı gerekir.
Op27 ile upload da mumkundur.
Backup dosyası psr uzantılıdır.Daha sonra bu dosyayı restore menusunu kullanarak baska bir op ye transfer edebilirsiniz.

Ancak bu aldıgınız backup dosyasında değişklik yapamazsınız.

Pc Üzerİndekİ protool program yedegİnİ almak İÇİn prosave backup İkonuna tikladim save as menÜ geldİ araya bİr kablo bagla der gİbİ İkİ pc resmİ Çikti ama nereye nasil bİr kablo baglayacagim yada flaŞla olmazmi dahasi nasil yapabİlİrİm yedek alabİlİrİm cevaplariniz İÇİn teŞekÜr ederİm

Arkadaşlar merabalar , ben üretimde çalışan bi mühendisim.Sistemimizde simatic op27 adında bi plc cihazı mevcut , ancak bu programın çalışma mantığını operatör dahil hiç kimse tam manasıyla bilmiyor. Eğer bu sistemin çalışma mantığı hakkında bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim .Şimdiden teşekkürler...

arif ' Alıntı:
Pc Üzerİndekİ protool program yedegİnİ almak İÇİn prosave backup İkonuna tikladim save as menÜ geldİ araya bİr kablo bagla der gİbİ İkİ pc resmİ Çikti ama nereye nasil bİr kablo baglayacagim yada flaŞla olmazmi dahasi nasil yapabİlİrİm yedek alabİlİrİm cevaplariniz İÇİn teŞekÜr ederİm

Arkadasların dedigi gibi programı cekebilirsin prosave ile fakat degisiklik yapabilecegin program sadece siemenste mevcut ama sanıyorum ucretli olarak normal panel dosyasına cevirebiliyorlar.
birde cekmeden once transfer moduna gecirmen lazım onun icin galiba alt-sag ve baska bi tusa(hatırlayamıyorum fakat manuelde yazar) basılı iken enerjiyi kesip acman lazım.
ekrana ready to transfer gelecek normalde ondan sonra cekebilirsin,
yanlıs bi tusa basınca erasing flash yazıyo ve siliniyo dikkat et

kolay gelsin

OP25 (OP7) PLC5 plc.
Port: IF1B (RS422) Port: RS422 (channel 0).
Connector: Sub-D9 (male) Connector: Sub-D25(male)

Signal Pin no. Pin no. Signal
+Rxd 4 --------------------------------- 14 +Txd
-Rxd 9 --------------------------------- 2 -Txd
+Txd 3 --------------------------------- 16 +Rxd
-Txd 8 --------------------------------- 3 -Rxd
gnd 5 --------------------------------- 7 Gnd

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,102
Kullanıcılar
449,802