Siemens OP3 Panel

Prootol ile yazılır ve mpı üzerinden haberleşir.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bağılantı kablosu
Panel, TD17, OP7, OP17, OP27, OP37, TP27, TP27-10, TP37, C7, C7-633, C7-634

bu modellerin bağılantı kablosu
OP_to_PC_cable_15_9_pin.GIF

ve hangi panel hangi kablo ile transfer yapılır
https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/projecttransfer_v1_2_e-zip.24696/

Ekli dosyalar

• Projecttransfer_V1_2_e.zip
    385.6 KB · Görüntüleme: 33
Op3 protol da çalışır file dovland ayar kısmında serıal ve mpı yazar siz serıal com1 geticeksiniz ( bu sadece gönderme işi) birde şu önemli protol trasfer moduna getireceksini oda nasıl yapılıyor op3 enerjı vermeden sagda üç tane (kırmızı tuş ,aşagı, ve sag tusa üçüne bas ve enerjı ver 24 volt bir süre sonra flas test gör 3 saniye bekle elini çek flas test biter sonra ram test gör ve kendini kurar ) sonra esc yap ekranda contur op yazar sıft opı birlikte bas sonra sıft asagı yukarı yap oflıne yazr sıft yukarı yap tarasfer secenegı gelır enter yap paswort gelır oraya 100 yaz enter de transfer secenegı gelır program atmaya hazır hale gelır ( yapamazsan numaram bu 0546 853 86 52 her zaman arayabılırsınız yardımcı olurum ben böyle yazıyorum

evvela yardımın için tesekürler elimdeki op3 e senin dedin gibi yaparak bağlanıyor ve program ata biliyorum fakat projemin event mesajlarını bir türlü yapamadım.... vw50 veri alanın daki 16 biti nasıl aktif eddicem ve ekrana mesaj olarak getireceğim bulamadım
benim yaptığım şekilde hata mesajı cıkıyor.. veya karışıklık oluyor 16 bitlik event mesajının birkaçını kullana biliyorum...

Alarms.jpg

Şekildeki gibi

eve aynen yapıyorum fakat programda mı bir yanlışlık yapıyorum anlamadım...*

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler