Siemens Op170b Konusunda Yardim

gogoce

Üye
Arkadaşlar merhaba . Daha önce de bir konu açmıştım buna benzer olarak . Programlama kablosunun şemasını istemiştim . Siemens op170B kullanıyorum . Kabloyu kendim yaptım şu anda cihazla haberleşme sağlayabiliyorum fakat sıkıntım şu :

Protool v6 programını kullanıyorum ekran değiştirme işlemi yapamıyorum . Mesela ilk ekranda variable ler var ken ikinci ekranda input veya outputları görebilirmiyim yada sorumu şöyle değiştireyim . 1.ekrandan bir tuşa basakar nasıl 2. ekrana geçebilirim

ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler . Protool formatlı küçük örnekler gönderirseniz daha iyi olur hem arkadaşlarda faydalanırlar . . . Tabiki tercih sizin . . Ustalardan yardım bekliyorum

CPU 224 olacak

[email protected]

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bahsettiğin panel protool dan proglamlanabiliyor mu bilmiyorum. WinCC flexible ile programlanıyor diye hatırlıyorum. Siemens protool yerine bu programı çıkarttı ve yeni paneller protool da yer almıyor.

Ekran değiştirmek için panel ekranına bir buton koyarak ve bu butona ekran değiştirme görevi atayarak ekranı değiştirebilirsin. PLC üzerinden ekran değiştirmek için ise protool tarafında jobmailbox tanımlamalısın. jobmailbox 4 wordden oluşur. bunun ilk wordu görevdir. ekran değiştirme görev numarası ise 51 dir. ikinci word ise çağıracağın ekran numarasını içermelidir. diğer wordler 0 olabilir.

arkadas haberlesme kablo baglantisi bana da lazim haberlesemiyorum nasil yaptiysan resmini gonderebilirmisin tsk ler

Arkadas TP170 B ile haberlesemiyorum.Protoolu kurmak istiyorum dil secimi ile ilgili bir hata veriyor kuramiyorum.dili sectigim halde....win cc ile haberlesmek icin s7 200 de habr kablosu baglantilari nasil olmali

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri