Siemens No Frost iç evap karlama yapıyo

driver8055

Üye
merhabalar

siemans no frost bi dolap var kompresörü yanıktı kompresörü değiştirdik.1 -2 gün snra iç evap karlama yapıyo ve buz aşağı giden hava yollarını kitliyo heralde aşağının soğutması düşüyo. sizde neden yapar..

baktıklarım;

evapa sarılı bi rezistans var o sağlam 250 ohm felan gösteriyo,aşağı bölümün rezistansı var oda sağlam 400 ohm felan gösteriyo.bugün ali ustanın yanına gittim,rezistansların önünde kesici vardır dedi. ama dolabı param parça ettim.kesici felan yok.

multi flow mtoru sağlam çalışıyo.

birde iç evapın yanında termistör gibi bir şey var üzerinde metal flex Tf72 derece felan yazıyo.bu 0 ohm yani direk kısa devre gösteriyodu.neyse ben bunu sıcak suyun içine soktum ısndı ve tekrar ölçtüm hiç bir omaj göstermiyo artık. tekrar soğutuyorum ama gene hiç bir omaj göstermiyo ben mi bozdum anlamadım bu parça ne işe yarıyo acaba.

neyse kompresörün yanında ufak bi kart var smd elemanlar bir adet trafo bide soğutucuya bağlı triac var. ali ustaya götürdüm kartı baktı sağlam dedi. bundan zaten yapmaz dedi..benim anlamadığım rezistansa komut nerden gidiyo,gaipten mi geliyo :)

ewet arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum..şimdiden teşekkür ederim...

kompresör değişiminden sonra oldu ise muhtemelen gaz miktarında azlık veya çokluk olabilir ya da kompresör kalorisi / gücü uyumsuz olabilir.

suya soktuğunuz parça ise termal sigorta. evap yüzeyinde olası aşırı ısınmaya karşı koruma amaçlı. sıcak suya soktunuz ise atmış olabilir. ve değiştirmeniz gerekir..

rezistansları es geçiyorum o halde,

nekadar gaz vermemiz gerekiyo acaba..

Son düzenleme:
birde iç evapın yanında termistör gibi bir şey var üzerinde metal flex Tf72 derece felan yazıyo.bu 0 ohm yani direk kısa devre gösteriyodu.neyse ben bunu sıcak suyun içine soktum ısndı ve tekrar ölçtüm hiç bir omaj göstermiyo artık. tekrar soğutuyorum ama gene hiç bir omaj göstermiyo ben mi bozdum anlamadım bu parça ne işe yarıyo acaba.

.

Ali ustanın sana söyledigi,** Termal kesici **senin sıcak suya soktugun parca !
Görevi 72 derecenin üzerinde bir ısı algılanırsa rezinstansı akımını birdaha hiç gitmeyecek bir tarzda kesmektir.Dolabın yangına karşı korunması maksadı ile konmuştur.
orjinali ile degiştiriniz!

Dolabı onardıktan sonra sık sık açıp kapatmakta aşırı karlanma sebebidir .Sıçak tencere konması ve dolabın tümününde doldurulması ilk etapta karlanma nedenlerinden dir
Dolap kapısının tam kapanamaması (aralık kalması )sogutmayı geçiktirdigi gibi karlanma sebebidir) de

selam profilo eurolüx buzdolabı üst dondurucu evap aşırı şekilde buz yapıyor rezıstanslar saglam arkakart elektronik kart üzerinde arızalı parça göremedim acaba arıza neredeolabilir.teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri