Siemens MP277 10 inç Tuşlu Uzaktan Erişim Yardım

osmanweb16

Üye
Merhaba

Siemens MP277 10 inç Tuşlu bir panelimiz var. Ve bu panel bir makina üzerine bağlı..

Bu makina Ankara iline gidecek..
Ancak bir arıza durumunda Operatör panelindeki bazı butonlara benim basmam gerekiyor. Siemens Destek hattını aradım böyle birşeyin mümkün olmayacağını söylediler. Yani Panele uzaktan erişimle sadece program atılabileceğini söylediler.

Ben masaüstü gibi gerektiğinde paneli izlemek istiyorum..

Operatör Panel içerisinde kurulu olan Windows CE 5.0 işletim sistemi de var. Bu işletim sistemine yani operatör panelinin kendisine teamviever kurarak bağlanabilir miyiz. Yada ekranı görmemin ve müdahale etmemin başka bir yolu var mı?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Ancak bir pc ye team viewer kurarak plc bağlantı kurabilir ve onun üzerinden müdahale edebilirsiniz.

Sorun çözüldü...

Siemens in 300 Euro istediği bir program vardı (Smart Access) + Teleservis modülü filan vs. vs. artık bunlara gerek kalmadı..

İnternetten 13 Euro ya aldığımız bir programı Operatör Panelinin içinde (bu önemli: ((Flash))) yazan yere atıyoruz. Çünkü başka yere kopyalarsak enerji kesilip geldiğinde siliniyor. Flash yazan bölgede zaten WinCC Flexible ile programladığımız ekran dosyalarımız korunur şekilde duruyor. Uzaktan erişim programını da aynı yere atıyoruz. Yani (((Flash))) Klasörünün içine..
Programın adı VNC Server For Mobiles diye aratırsanız google da bulursunuz..

Kendi bilgisayarımıza da VNCViewer Kuruyoruz.

Herkese iyi çalışmalar..

Son düzenleme:
arkadasım mp 277 sifre kilitlenmesi var nasıl cözeriz

Sorun çözüldü...

Siemens in 300 Euro istediği bir program vardı (Smart Access) + Teleservis modülü filan vs. vs. artık bunlara gerek kalmadı..

İnternetten 13 Euro ya aldığımız bir programı Operatör Panelinin içinde (bu önemli: ((Flash))) yazan yere atıyoruz. Çünkü başka yere kopyalarsak enerji kesilip geldiğinde siliniyor. Flash yazan bölgede zaten WinCC Flexible ile programladığımız ekran dosyalarımız korunur şekilde duruyor. Uzaktan erişim programını da aynı yere atıyoruz. Yani (((Flash))) Klasörünün içine..
Programın adı VNC Server For Mobiles diye aratırsanız google da bulursunuz..

Kendi bilgisayarımıza da VNCViewer Kuruyoruz.

Herkese iyi çalışmalar..
merhaba bu dosyayı flash klasörünün içine nasıl atıyoruz. yada flash klasörüne bir pc ile uaşabilirmiyiz.
yardım ederseniz sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri