siemens MO320 şalter motoru transfer kumandası

sado06

Uzman Üye
Merhaba Arkadaşlar;

siemens MO320 şalter motoru transfer kumandası yapan var mı? ben yaptım ama motor şalteri kapatıyor açtıktan sonra tekrar denediğimde kapatmıyor.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
yapmış olduğum kumanda ekte.

Ekli dosyalar

• mo320 kumanda.pdf
    106.6 KB · Görüntüleme: 65
Bu tip devrelerde 2 adet faz koruma rölesi kullanılmaz.Muhtemelen,oradan kaynaklanıyor.Sadece,Şebeke
tarafına koyacak şekilde düzenlemeyi deneyin.

sami hocam şebeke jeneratör transferde faz çakışmamasını önlemek için kullanıyoruz. siemens şalter kullanmadım.

Faz çakışması,mekanik / elektrik kilit ve 5-6 sn. lik zaman rölesi kullanılarak önlenmelidir

Merhaba Arkadaşlar;

siemens MO320 şalter motoru transfer kumandası yapan var mı? ben yaptım ama motor şalteri kapatıyor açtıktan sonra tekrar denediğimde kapatmıyor.

Hazırlamış olduğunuz çizimin doğruluğunu mukayese edebilmemiz için, ürünün kullanım klavuzunda yer alan bağlantı şemasını eklerseniz daha isabetli yorumlar yapabiliriz.

yardımlarınız için teşekkürler sorunu çözdüm. on ile off arasına geçiktirme yapınca transfer düzgün çalıştı.

yardımlarınız için teşekkürler sorunu çözdüm. on ile off arasına geçiktirme yapınca transfer düzgün çalıştı.
Hayırlı geceler kardeşim ya bu transferden bende yapıcam bi şeman varmı paylaşabilirmisin ben bir türlü kurduramadım

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri