Siemens MM420 de f001 hatası

xblackx

Üye
Arkadaşlar selamlar

işletmemizde makinamızda bulunan S7 300 cpu315 2dp'ye bağlı (profibus) 3 adet Siemens MM420 sürücü start vermeden F001 hatası veriyor (0.75kW) motor uclarını alsamda aynı hatayı veriyor.Kablolarını,sürücüyü,motoru değiştirdim fakat yinede bu hatayı veriyor. (Her zaman değil ara ara) Normal start halinde de bu trip'i veriyor.

konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

saygılar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sistemde Sürücü girişinde şok bobini varmı ? Birde bütün sürücülerde aynı hatayı mı veriyor ?

Eğer sorununa acil çözüm bulmak istiyorsan Siemens'den Özgür BİLİZ veya arızalı cihazlara bakan Ayhan KÜREKÇİ ile görüş belki çözüm bulabilirler.

arkadaşım birçok ne4den olabilir
topraklama problemin olabilir
p100 dogru ayarlanmamış olabilir
p 100 :0 olcak
p307ile motor gücü r206 uygun olmayabilir

bugun basıma geldı tokgoz ustamın dedıgınede baktım p100 0 ıdı. sorunu su sekılde cozdum. surucuyu söktüm ve dısarda bıyerde rst fazı verdım. once p100 u 1 yaptım kaydettım daha sonra 0 yapıp kaydettım duzeldı. sanırım cıhaz resetlemıyor takılmıs . boyle dene. belkıde faz sırası degıstıgı ıcın cıhaz toparlamısta olabılır. kolaylıklar...

cihazın ve motorun sağlamsa şunlara bakmak lazım sistem.ilkin sistem ne için kullanılıyor.pompa ve fan içinmi.bunlarsa bence yükselme düşme sürelerini yükselt.1120 1121 sisteme gelen enerjiyi kontrol et.

Merhaba sürücülerin tamiri yapılır yardımcı oluruz ***

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri