siemens micromaster 440 hakkında bır sorum var

bugun bır taş ocagından sokulen siemens micromaster 440 yol verıcı cıhazı bana getırıp bulundugumuz taş ocagına sebekeye baglamamı ve bu cıhazın bu yolla % 20 enerji tasarrufu yaptıgını soyledıler

ben her nekadar bunun bır motor yol verıcı cıhazı oldugnu soylesemde bazı parlak zekalardan aldkları fıkırlerle bu işin yapılması gerektıgı konusunda ısrar ettıler

baglayamıyacaksan elektrıkcı cagıralım dahi dendı eger benım bır bılmedıgımı bılen varsa bu konu hakkında bana bır fıkır verın kafayı yemek uzereyım

bu cıhazlar bunun gıbı yollardada kullanılıyormu ???

bıldıgım kadarıyla kapasıtesıne gore notora yolvermek ıcın kullanılan bu cıhaz nasıl olurda % 20 enerjı tasarrufu saglamak ıcın şebekeye baglanır

bu konu hakkında ıyı bılgıye sahıp arkadaslarımın onerılerıyle yarın bende savunmamı yapıcagım

yardımcı olanlardan Allah razı olsun

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Evet dediginiz gibi bu cihaz motor hız kontrolu için kullanılır. Ama aynı zamanda sürücü beslemesi 1 fazlı ise sürücü cıkışındanda 3 faz 220V alınabilir. Yani sürücü cıkışı akkor flamanlı lambalarda dengeli yük sağlandında güc sınırlarını geçmedikce calışır.

Enerji tasarrufuna gelirse 1 faz surucu giriş amperine bakılır yük karsılastırılır ama Burada motor hız kontrolu gibi lambalarında aydınlatmasını düşürdükleri zaman enerji tasarrufu yapılabilir. Ama tabiki doğru bir durum diye söylemiyorum.

Şuda var sadece akkor flamanlı aydınlatmada işe yarıyacaktır. Herhangi elektrikli aletler yada başka aydınlatmada kesinlikle sağlıklı bir çözüm olmuyacaktır.Çözümden cok sorun olucaktır. Sürücü cırt pırt hataya gecicektir.

Netice sürücü motor kontrolu amacı ile dizayn edilmiş bir üründür başka iş yapmak istiyorlarsa yapsınlar işin sonucunda illaki sorun cıkacaktır belkide sürücü zarar görücektir. Bence elektrikci cağırmak istiyorlarsa cağırıb bağlatsınlar sen karışma! sorun oldugunda onlar durumu idrak edicektir.

O yapmaya calıştıkları tasarrufuda duruşlarda ve elektrik kesintilerinde kat kat ödeyeceklerdir:)

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri