SIEMENS MICROMASTER 420 EKRANIN TASINMASI

cs-tech

Üye
Katılım
24 Ağu 2007
Mesajlar
385
Puanları
1
Yaş
33
Selam arkadaşlar bir müşterimde mcromaster420 var fakat ekrann makınanın üzerine tasımak istediklerini söylediler bende paneli yerinden soktüm sürücü ile ekram arasındaki kabloyu nerede bulabilirim yada kendim yapabilirmiyim şimdiden fikir veren herkese teşşekür ederi..........
 
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Katılım
7 Ara 2007
Mesajlar
146
Puanları
1
Yaş
38
Dostum selamlar. AOP ile Micromaster arasındaki haberleşme USS protokolü ile gerçekleştirilir. Bu tip bir haberleşmede kullanacağın kablo ise RS-232 yani bildiğin seri kablodur. Yalnız dikkat etmen gereken konu, eğer star-stop veya hız setpointi gibi bilgileri sürücü, aop üzerinden alıyorsa, AOP ile sürücü arasındaki kablonun uzunluğunun 5 metreyi geçmemesini öneririm. Çünkü bu mesafeden sonra seri protokolde ortamdaki gürültüye de bağlı olarak olur olmaz haberleşme hataları alabilirsin. Bu da sürücünün duruşa geçmesine neden olur.

İyi çalışmalar dilerim.
 
Konu Sah
cs-tech

cs-tech

Üye
Katılım
24 Ağu 2007
Mesajlar
385
Puanları
1
Yaş
33
Syn tonightsthenight öcelikle yorumunziçin tesekkür ederim ben söyle düşündüm aop ile sürücü arasına hdd lerdeki gibi yassı kabloyla bir konnektör takarak cözmeyi düsünmüstüm zaten aop de rs 232 soketide göremedim ben....
 

Forum istatistikleri

Konular
124,832
Mesajlar
885,102
Kullanıcılar
444,174
Son üye
fthgkc07

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Üst