Siemens Logo Soft Comfort USB!

juveline

Üye
Arkadaşlar,

Logo comfort 5.0 yazılım ile kurulan programda revizyon yapmak için bir tane usb çıkışlı logo-pc kablosu aldım fakat bilgisayar ile bağlanamıyorum. kablonun driver ını kurdum, logo yazılımında bağlantı arayüzünü kontrol ettiğimde sadece Com çıkışları olduğunu gördüm, programın en güncel hali (6.1) ile denediğimde onda da bağlantı çıkışı olarak usb göremedim. bu kablo ile nasıl bağlanabilirim ?

saygılar

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba;
Bahsettiğiniz bu problemle tam 2 gün uğraştım ama bende bir türlü başarılı olamadım. Ama 5.0 da bu kablonun çalışmadığını biliyorum fakat 6.1 kurduğumdada bağlanamadım bağlanabilen bir arkadaş çözümü paylaşırsa memnun olurum.

USB kablonun olması o kablonun USB olduğunu göstermez. (Çok mantıklı oldu değil mi :))

Yüklediğiniz driver kabloyu seri port olarak veya başka bir adla tanıtıyor olabilir. Kabloyu taktıktan sonra bilgisayarın Donanım Aygıtları'ndan taktığınız kabloyu ne olarak görüyor baktınız mı?

USB kablonun olması o kablonun USB olduğunu göstermez. (Çok mantıklı oldu değil mi :))

Yüklediğiniz driver kabloyu seri port olarak veya başka bir adla tanıtıyor olabilir. Kabloyu taktıktan sonra bilgisayarın Donanım Aygıtları'ndan taktığınız kabloyu ne olarak görüyor baktınız mı?

Haklısın hocam,

Şimdi everest ultimate programı ile donanım kimliklerini kontrol ettiğimde bu yazıyı gördüm

"USB-Aygıt CP210x USB Composite Device
USB-Aygıt CP210x USB to UART Bridge Controller (COM4)"

yani COM4 olarak atanmış görünüyor, ancak bunu sahada denemeliyim, yardımlarınız için teşekkürler, gelişme olursa buraya yazacağım.

saygılar

logo 6.0 yüklrken zaten her şey türkce ve sonunda da sana soruyor kablonun dray. yükleyimidiye ok diyorsun ve sorunsuz bağlanabiliorsun sadece xp-sp2 win. programın her şey sorunsuz oluyor diğer xp-sp3 vs biraz uğraşman gerek por ayarlarında

logo ya bağlanmak için gerekli programı nerden bulabilirim arkdaşlar? link verebilecek olan var mı? özelden atsada olur :D

şu malum r*pid indirme sitesinin içerik arama siteleri var oradan yazdın mı kolayca çıkar karşına.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri