Siemens Logo RS232 Kablosu İle Haberleşme Sorunu

erzanbey

Üye
arkadaşlar siemens logo ile programlama yapiyorum.Yanliz programlamayı kendi üzerinden değil,pc üzerinden yapmaya çalişiyorum.Bağlantisini rs232 haberleşme kabloso ile yapmaya çalişiyorum fakat pc ile logo arasında bağlanti kuramiyorum,logosoft programinda tools tıklayıp transa bakınca aktif olmadiğini gördüüm ne yaptimsa olmadii
bana bu konuda yardimcii olursaniiz seviniirm yönetici vede ilgilenen arkadaşlardan mesaj bekliyoruum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Logosoft programının versiyonunu yükseltmeyi dene.Sanırım en son 6.1 var

laptop ile çalışıyosan ve çevirici kablosu kullanıyosan çin malı olanların bazıları çalışmıyor

arkadaslar v6.1 denedım olmuyor. belkı kızacaksınız ama bu kabloyu alırken pc ye tanıtmam gerekıyor mu yanı bunun cd falan mı var yardımlarnızı beklıyorum . sımdıden tsk ederım

elindeki logo eski model ise transfer için program kablosunu taktıktan sonra logonun beslemesini açıp kapatman lazım bunu her download yapacağın zaman tekrarlamalısın

arkadaşlar relinde logo bağlantı kablosu şeması olan varmı bu kabloyu nasıl imal edebilirim.yardımcı olursanız sevinirim

LOGOSoft üzerinden COM 1 ya da COM 2 ayarlarını yapmalısınız. Tam olarak tarif ederdim ama şu an bilgisayarımda LOGOSoft Kurulu değil. Ama iletişim kuramıyorsanız sorun bu olmalı. Com port ayarlarını doğrulayın.

eğer siemensin sitesinden indiridyseniz demo programdır olmaz hiç boşa denemeyim ben 1 gün uğraştım ensonunda siemensi aradım demo programdan yükleyemezsiniz dedi.ama elinizde orjinal program varsa onu ubdate yapabilirsiniz.saygılarımla iyi çalışmalar.

arkadasim trans seviyesine gelene kadar ki hersey normal mi. lutfen yanlis anlama ama olur ya programi derlemeyi kaydetmeyi unutmus olabilirsin. eger bu kisimlar tamam ise rs232 kablonun driver ini yuklemen gerekebilir. butun rs232 kablolarnin driver ile calistigi da solenemez. adapte edilecek kablolarin driveri olur.

dortum bu siteden logo softun full versiyonunu indirebilirsin www.tudı.gen.tr sana kolay gelsin aynı dert bendede var kendim kabloyu yaptım bakalım deneyelim görecez

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri