Siemens Logo Kablo Şeması

Arkadaşlar bir sitede buldum. İlgilenen olursa siemens logo kablo şemesı resim olarak aşağıdaki linktedir. Ben elektronik baskı devre çiziminden pek anlamam. Bilen arkadaşlar paylaşırsa çok seviniriz..

Ekli dosyalar

• logo kablo şeması.gif
    logo kablo şeması.gif
    21.7 KB · Görüntüleme: 469
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
saol bana lazım değil ama bi arkadaşa çok acil lazımdı teşekkür ettim

pcb çizicektim ama kafam çok karıştı bıraktım sonra

oda logo tarafından besleme gelip gelmediğini bilmiyorum o yüzden bıraktım

ama çok zor bir devre değil

Son düzenleme:
Esselâmû aleyküm

Şemayı incelerseniz logonun 3 nolu pininden 5v alındığını görürsünüz. Devre dahili seri portu olan bir bilgisayarda çalıştırılırsa gerekli voltaj sağlanır eğer usb seri çevirici kullanılırsa bu voltajı sağlayamaz.max232nin beslemesinide logodan alırsak optoların bir anlamı kalmıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Esselâmû aleyküm

Şemayı incelerseniz logonun 3 nolu pininden 5v alındığını görürsünüz. Devre dahili seri portu olan bir bilgisayarda çalıştırılırsa gerekli voltaj sağlanır eğer usb seri çevirici kullanılırsa bu voltajı sağlayamaz.max232nin beslemesinide logodan alırsak optoların bir anlamı kalmıyor.

Aleyküm Selam Kardeş, verdiğin bilgi için teşekkür ederim. O zaman beslemeyi ayırmak en mantıklısı. Kolay Gelsin.

rs232nin 4 ve 7 nolu bacağında gelen bağlantıyı iptal ettiğimizde beslemeyi örn.7805 üzeriden ayrı besleme versek olur yani

Esselâmû aleyküm

Yaptığım devrelere 5v besleme için usb seri çevirici kablodan aldığım 5v u kullanıyorum

Devre şeması elektor dergisinden alınma, dergideki pin numaralarıyla burdaki pin numaraları farklı. Ekte şema ve açıklaması(ingilizce) mevcuttur.

Mesajlarım birleştirilsin fazla mesaj kafa karıştırır.

Ekli dosyalar

• e997055.pdf
    42.2 KB · Görüntüleme: 559
  • S3010193.jpg
    S3010193.jpg
    85.2 KB · Görüntüleme: 467
Moderatör tarafında düzenlendi:
selam arkadaşlar, ben bu logo kablosunu yaptım, fakat logo tarafında bağlantı soketini bulamadım, bana yardımcı olursanız sevinirim, saygılar

kırmızı kare içine aldığım yeri açın orada pc bağlatı ve memory card soketi var

Ekli dosyalar

• Siemens_Logo.jpg
    Siemens_Logo.jpg
    99.2 KB · Görüntüleme: 211
selam arkadaşlar, ben bu devreyi yaptım, fakat logo tarafındaki soketi bir türlü bulamadım, aranızda bu soketi bulan varsa, bu konuda yardımcı olursa memnun olurum, saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri